Zamach w Brukseli

Artykuły - Zamach w Brukseli (10)

 • Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Czy bez obaw możemy korzystać z komunikacji miejskiej? Eksperci do spraw bezpieczeństwa obawiają się, że bliskowschodnie grupy terrorystyczne mogą uderzyć w miejsca, w których nasze metropolie są najsłabsze: węzły transportowe. Dlatego naukowcy planują w przyszłości budować, np. stacje metra, w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne zagrożenie.
 • Dżihadyści znów grożą Europie. "Nie wyciągnęliście lekcji"

  Dżihadyści znów grożą Europie. "Nie wyciągnęliście lekcji"

  Tak zwane Państwo Islamskie, które przyznało się do przeprowadzenia wtorkowych zamachów w Brukseli, ponownie grozi Belgii i Europie. Dżihadysta z Antwerpii, który walczy w Syrii, w filmie wideo twierdzi, że ostatnie ataki były dopiero wstępem do tego, co jeszcze może się wydarzyć. O sprawie piszą belgijskie media.
 • Znamy tożsamość kolejnych ofiar ataków w Brukseli

  Znamy tożsamość kolejnych ofiar ataków w Brukseli

  Dwoje Amerykanów, małżeństwo Justin i Stephanie Shults, poniosło śmierć w rezultacie ataku terrorystycznego na lotnisku w Brukseli - potwierdzili w sobotę członkowie ich rodzin oraz ich pracodawcy.
 • Po zamachach w Brukseli kolejne aresztowania

  Po zamachach w Brukseli kolejne aresztowania

  Włoska policja zatrzymała w pobliżu Salerno, na południu Włoch, 40-letniego obywatela Algierii Dżamala Eddine Ouali podejrzewanego o sfabrykowanie fałszywych dokumentów dla dżihadystów powiązanych z zamachami w Brukseli i Paryżu - poinformowały w sobotę włoskie media.
 • Zamachy w Brukseli: Drugi terrorysta z metra na wolności?

  Zamachy w Brukseli: Drugi terrorysta z metra na wolności?

  Belgijska policja poszukuje drugiej osoby podejrzanej o przeprowadzenie zamachu w metrze. Pierwszy z zamachowców Khalid El Bakraoui zginął śmiercią samobójczą – podaje serwis AFP.
 • Beata Szydło o zamachach w Brukseli: Trzeba powiedzieć "dość"

  Beata Szydło o zamachach w Brukseli: Trzeba powiedzieć "dość"

  Premier Beata Szydło wpisała się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Belgii w Warszawie. Szefowa rządu złożyła też białe i czerwone tulipany przed budynkiem, gdzie od wczoraj przedstawiciele władz, dyplomaci i warszawiacy przynoszą wieńce, kwiaty i znicze w geście solidarności z ofiarami zamachu w Brukseli.
 • Mariah Carey zagrożona? Obawy ochrony

  Mariah Carey zagrożona? Obawy ochrony

  "Moje myśli i modlitwy są z ludźmi z Belgii" - napisała w mediach społecznościowych Mariah Carey. Amerykańska diva ma w niedzielę (27 marca) wystąpić w Brukseli.
 • Zamachy w Brukseli. Waszczykowski "głęboko wstrząśnięty"

  Zamachy w Brukseli. Waszczykowski "głęboko wstrząśnięty"

  "Jesteśmy głęboko wstrząśnięci w związku z szokującymi wiadomościami o serii ataków, które dotknęły Brukselę" - napisał minister Witold Waszczykowski w przesłanej dzisiaj do belgijskiego ministra spraw zagranicznych Didiera Reyndersa depeszy kondolencyjnej.
 • Zamachy w Brukseli: Bomby były w walizkach

  Zamachy w Brukseli: Bomby były w walizkach

  Bomby zdetonowane przez zamachowców na lotnisku w Brukseli znajdowały się w walizkach- poinformował burmistrz miasta Zaventem.
 • Baroness: Koncert w Brukseli odwołany po zamachach

  Baroness: Koncert w Brukseli odwołany po zamachach

  W związku z wtorkowymi (22 marca) zamachami w Brukseli odwołano dzisiejszy koncert grupy Baroness. Muzyków nie było w tym czasie w stolicy Belgii.

Filmy - Zamach w Brukseli (1)