Zakopianka

Artykuły - Zakopianka (73)

 • 65 procent zaawansowania budowy tunelu zakopianki. Znamy termin jej zakończenia

  65 procent zaawansowania budowy tunelu zakopianki. Znamy termin jej zakończenia

  Zakończono prawie wszystkie prace związane z drążeniem i obudową obydwóch tuneli zakopianki pod masywem Małego Lubonia między Naprawą a Skomielna Biała w Małopolsce. W prawej nitce gotowy jest niemal kilometr płyty podjezdniowej, a w lewej - około 400 m. - Chcielibyśmy, aby prace zostały ukończone na początku 2022 roku - podała Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.
 • Mieszkańcy planują protest przed PŚ w Zakopanem. Możliwe utrudnienia dla kibiców

  Mieszkańcy planują protest przed PŚ w Zakopanem. Możliwe utrudnienia dla kibiców

  Zdesperowani mieszkańcy Krzyszkowic mogą sprawić niemały kłopot kibicom skoków narciarskich, zmierzającym na Puchar Świata do Zakopanego. Na sobotni poranek zaplanowany został protest na popularnej Zakopiance – głównej trasie w kierunku stolicy Tatr.
 • Od soboty ważna zmiana na zakopiance

  Od soboty ważna zmiana na zakopiance

  Kierowcy od jutra będą mogli korzystać z pierwszego z trzech budowanych górskich odcinków drogi ekspresowej S7, czyli nowej zakopianki - od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju i dalej dwujezdniowej drogi głównej przyspieszonej do Chabówki.
 • Włoska Astaldi ma problemy

  Minister infrastruktury zapowiedział ochronę podwykonawców, którzy współpracowali z włoską firmą Astaldi. Koncern prowadzi w Polsce kilka inwestycji, wśród których jest budowa warszawskiego metra, fragmentu drogi z Krakowa do Zakopanego, południowa obwodnica Warszawy i modernizacja kilku tras kolejowych.
 • GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  - Budowa dwukilometrowego tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu zakopianki nie jest zagrożona, a wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem - zapewniła rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut. Budowę tunelu realizuje włoska firma Astaldi, która ma problemy finansowe.
 • Podhalańska Kolej Regionalna strzałem w dziesiątkę

  Podhalańska Kolej Regionalna strzałem w dziesiątkę

  Prawie 7 tysięcy osób podróżuje każdego tygodnia pociągami uruchomionej przez województwo małopolskie Podhalańskiej Kolei Regionalnej.
 • Z Krakowa do Zakopanego w 100 minut

  Z Krakowa do Zakopanego w 100 minut

  Do 2026 r. powstanie nowa linia kolejowa z Krakowa do Zakopanego i Nowego Sącza - zadeklarował w sobotę w Mszanie Dolnej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Inwestycja na odcinku Podłęże Szczyrzyc wraz z modernizacją istniejącego odcinak Chabówka-Nowy Sącz ma kosztować 6 mld zł.
 • Dwie wielkie inwestycje na zakopiance

  Dwie wielkie inwestycje na zakopiance

  Unia Europejska przeznaczy 1,32 mld zł na dofinansowanie przebudowy zakopianki, na odcinku Lubień-Rabka. Wartość całej inwetycji to 2,47 mld zł. Najkosztowniejszy i najtrudniejszy jej fragment, to budowa dwukomorowego tunelu pod górą Luboń Mały o długości ok. 2,1 km. Niezależnie realizowana jest też druga inwestycja - "węzeł tatrzański".
 • Reklamy wzdłuż zakopianki mają zniknąć

  Reklamy wzdłuż zakopianki mają zniknąć

  Bilbordy i reklamy z poboczy wzdłuż Zakopianki, szpecące i zasłaniające widok na Podhale i Tatry, powinny być zlikwidowane w ciągu roku - dwóch lat; inicjatywę w tej sprawie podjęło województwo małopolskie we współpracy z niemal wszystkimi gminami leżącymi wzdłuż trasy.
 • Echo Polska Properties kupuje park handlowy w Krakowie za 54 mln euro

  Echo Polska Properties kupuje park handlowy w Krakowie za 54 mln euro

  Echo Polska Properties, spółka będąca własnością notowanej na GPW grupy Echo Investment, kupuje park handlowy Zakopianka w Krakowie za 54 mln euro. Sprzedającym jest zarządzany przez Tristan Capital Partners fundusz European Property Investors Special Opportunities 3 - poinformował fundusz w komunikacie.

Filmy - Zakopianka (3)

 • Dwie wielkie inwestycje na "zakopiance"

  Unia Europejska przeznaczy 1,32 mld zł na dofinansowanie przebudowy "zakopianki", na odcinku Lubień-Rabka. Wartość całej inwestycji to 2,47 mld zł. Najkosztowniejszy i najtrudniejszy jej fragment, to budowa dwukomorowego tunelu pod górą Luboń Mały o długości ok. 2,1 km. Niezależnie realizowana jest też druga inwestycja: "węzeł tatrzański".
 • Kiedy pojedziemy nowymi odcinkami dróg ekspresowych?

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w rozmowie z MarketNews24 prezentuje plany realizacji kluczowych inwestycji drogowych w kraju. W najbliższym czasie gotowe mają być kolejne odcinki trasy S3. Do końca przyszłego roku będziemy mieli połączenie drogami szybkiego ruchu Ukrainy i Czech z portami w Szczecinie i Świnoujściu. Do końca przyszłego roku z Warszawą połączone będą Białystok i Trójmiasto. A kiedy gotowa będzie S7 z Warszawy do Krakowa? Gdzie zlokalizowane są dziś główne prace, oraz kiedy możemy spodziewać się realizacji legendarnej Zakopianki? Więcej w materiale wideo.
 • Zimowy paraliż na Zakopiance!

  Obfite opady śniegu spowodowały chaos na Zakopiance. Na zaśnieżonej drodze stanęły tiry, częściowo blokując przejazd.