zagrożenie pożarowe

Artykuły - Zagrożenie pożarowe (18)

 • Utrzymują się zagrożenia pożarowe w lasach

  Utrzymują się zagrożenia pożarowe w lasach

  W polskich lasach utrzymuje się zagrożenie pożarowe. To efekt rosnących temperatur w porównaniu do wcześniejszych tygodni. Mniejsza jest zaś skala opadów atmosferycznych.
 • Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach Podkarpacia

  Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach Podkarpacia

  Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w lasach Podkarpacia. Leśnicy apelują do turystów o ostrożność i rozwagę.
 • Zagrożenie pożarowe. "Statystyka jest zatrważająca"

  Zagrożenie pożarowe. "Statystyka jest zatrważająca"

  Sucho w lasach. Najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego wprowadzono na obszarach leśnych środkowej i zachodniej Polski. Od dwóch tygodni w tym pasie nie spadła ani kropla deszczu.
 • Upały spowodowały brak wody w blisko 200 miejscowościach

  Trwająca od początku tygodnia fala upałów spotęgowała suszę w Portugalii i zwiększyła zagrożenie pożarowe. Ponad 40-stopniowe temperatury pozbawiły wody mieszkańców prawie 200 miejscowości - podały w czwartek portugalskie media.
 • Zagrożenie pożarowe w lasach

  Lasy w południowo-zachodniej Polsce w ogniowym niebezpieczeństwie. Trzeci, czyli najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje także w wielu nadleśnictwach w innych regionach kraju.
 • Zagrożenie pożarowe w lasach

  Trudna sytuacja panuje w lasach Dolnego Śląska oraz na Warmii i Mazurach. Ściółka leśna jest sucha jak pieprz. W niektórych miejscach wilgotność spadła poniżej 10 proc.
 • Nie maleje zagrożenie pożarowe w Europie

  Francuscy strażacy opanowali jeden z dwóch wielkich pożarów szalejących na południowym wybrzeżu kraju. Nadal płoną lasy w okolicach Marsylii. W Portugalii w płomieniach zginęły dwie osoby. Zagrożenie pożarowe w Europie nie maleje.
 • Rośnie zagrożenie pożarowe

  Utrzymujące się od wielu dni upały i brak deszczu to idealna pogoda na weekendowe wycieczki do lasu. Dla leśników i strażaków taka pogoda to przekleństwo - w lasach z każdym dniem wzrasta niebezpieczeństwo wybuchu pożaru.
 • USA: Zagrożenie pożarowe w Kalifornii

  W Kalifornii upały doprowadziły do powstania pożaru, który zagraża największym i najstarszym drzewom na kontynencie północnoamerykańskim - sekwojom ze szlaku stu gigantów z tamtejszego parku narodowego.
 • Zagrożenie pożarowe w lasach; utrudnienia na drogach

  Prawie w całej Polsce panują rekordowe upały. W Wielkopolsce, na Śląsku, w Małopolsce, na Kujawach i zachodnim Pomorzu notowane są temperatury przekraczające 30 st. Sytuację biometeorologiczną określa się jako niekorzystną. Meteorolodzy ostrzegają przed zbyt długim przebywaniem na słońcu. Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego ogłoszono w lasach w kujawsko-pomorskiem. Jeśli w ciągu najbliższych godzin nie spadnie deszcz to niewykluczone, że zostanie wprowadzony całkowity zakaz wstępu do lasów. Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje już w lasach na Podkarpaciu oraz w Wielkopolsce. Jutro w Polsce lekko się ochłodzi, temperatura nie przekroczy 30 stopni.