Fakty - zaćma

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Zaćma (2016, reż. Ryszard Bugajski) ,

Artykuły - Zaćma (7)

 • "Gazeta Wyborcza": Nie będzie ograniczeń w leczeniu zaćmy

  Minister zdrowia wycofał się z pomysłu płacenia za usuwanie zaćmy tylko u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Operacja na zaćmę nie dla wszystkich za darmo

  Tylko chorzy, których utrata widzenia z powodu zaćmy sięga ponad 40 procent będą mogli liczyć na refundację zabiegu. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że od 1 stycznia wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra zdrowia.
 • "Gazeta Wyborcza": NFZ płaci za zaćmę w Czechach

  Sąd w Krakowie nakazał wypłacenie prawie 4 tys. zł pacjentowi, który nie chciał czekać w kolejce w Polsce na operację zaćmy i poddał się jej w klinice w Czeskim Cieszynie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • "Rzeczpospolita": Coraz dłuższa droga do lekarza

  "Rzeczpospolita": Coraz dłuższa droga do lekarza

  Z dostaniem się do lekarza-specjalisty jest coraz gorzej - twierdzi "Rzeczpospolita" w oparciu o raport NIK. Np. średnio półtora roku czeka każda z 400 tys. osób zakwalifikowanych do operacji zaćmy. To już o 70 dni dłużej niż w 2010 roku.
 • Operacja zaćmy na żywo w INTERIA.PL

  17 czerwca 9 pacjentów Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie zostało poddanych operacji usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji (przy pomocy wody). Zabiegi przeprowadzało trzech lekarzy - z Japonii, Rosji i Holandii.
 • Operacje zaćmy na żywo

  Operacje zaćmy na żywo

  Prawie 400 polskich chirurgów okulistów oglądało w sali konferencyjnej warszawskiego Hotelu Sofitel Victoria transmisję na żywo operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji przy użyciu wody i ultradźwięków.
 • Operacja zaćmy na żywo w INTERIA.PL

  Operacja zaćmy na żywo w INTERIA.PL

  17 czerwca kilku pacjentów Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie zostanie poddanych nowatorskiej operacji zaćmy. Kanał tematyczny Polsat Zdrowie i Uroda podjął się unikalnej transmisji takiego wydarzenia już po raz drugi. Po raz pierwszy operację będzie można zobaczyć w internecie na naszych stronach w portalu INTERIA.PL. Od godz. 10.00 - 13.30 internauci będą mogli oglądać przebieg operacji.