zaburzenia odżywiania

Artykuły - Zaburzenia odżywiania (6)

Filmy - Zaburzenia odżywiania (11)

 • Autorka książki o bulimii: Włosy wypadały mi garściami

  Aleksandra Dejewska jest terapeutką zaburzeń odżywiania, autorką książki o bulimii, z której cały dochód przeznacza na pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. Ciężkie dzieciństwo za sprawą jej ojca, a potem ojczyma sprawiło, że uwierzyła w to, że odchudzając się, może zyskać akceptację innych. To prawie doprowadziło do katastrofy, przed którą teraz usiłuje ostrzegać młode dziewczyny. Jak wygląda życie z bulimią?Zobacz fragment 9. odcinka programu.
 • Autorka książki o bulimii: Poczułam się wtedy jak zwierzę

  Aleksandra Dejewska jest terapeutką zaburzeń odżywiania, autorką książki o bulimii, z której cały dochód przeznacza na pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. Ciężkie dzieciństwo za sprawą jej ojca, a potem ojczyma sprawiło, że uwierzyła w to, że odchudzając się, może zyskać akceptację innych. To prawie doprowadziło do katastrofy, przed którą teraz usiłuje ostrzegać młode dziewczyny. Opowiada, jak u niej zaczęła się wyniszczająca choroba. Zobacz fragment 9. odcinka programu.
 • Nocne wyprawy do lodówki? Nie lekceważ tego!

  W ciągu dnia udaje ci się zachowywać zdrową dietę, wybierasz lekkie, urozmaicone posiłki, jednak często rezygnujesz ze śniadania, a wieczorem i w nocy tracisz kontrolę i zaczynasz jeść ogromne ilości słodkich i kalorycznych przekąsek. Jeśli ci się to zdarza albo komuś z twoich bliskich – w żadnym wypadku nie lekceważ tego, tylko poszukaj pomocy psychologa lub powiedz o problemie lekarzowi pierwszego kontaktu.
 • 30 tysięcy kalorii na dobę, czyli kompulsywne objadanie się

  Zespół kompulsywnego jedzenia (BED – ang. binge eating disorder) jest poważnym schorzeniem, charakteryzującym się niekontrolowanymi epizodami objadania się. Osoby z tym zaburzeniem jedzą duże ilości pożywienia w szybkim czasie, często robiąc jednocześnie inne rzeczy (np. oglądanie telewizji). TUTAJ ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI! POSŁUCHAJ!