zabójstwo prezydenta Gdańska

Filmy - Zabójstwo prezydenta Gdańska (11)

 • A. Dulkiewicz: "Ludzie proszą abym kontynuowała dzieło prezydenta Adamowicza"

  Aleksandra Dulkiewicz, p.o. prezydenta Gdańska w wywiadzie RMF FM mówi kim dla niej był prezydent Paweł Adamowicz. Komentuje również swój udział w nadchodzących wyborach na prezydenta Gdańska.
 • A. Dulkiewicz: "Ludzie proszą abym kontynuowała dzieło prezydenta Adamowicza"

  Aleksandra Dulkiewicz, p.o. prezydenta Gdańska w wywiadzie RMF FM mówi kim dla niej był prezydent Paweł Adamowicz. Komentuje również swój udział w nadchodzących wyborach na prezydenta Gdańska.
 • Dulkiewicz o Adamowiczu: Był dla mnie mentorem i przyjacielem

  "Pan prezydent Paweł Adamowicz, dla mnie jako gdańszczanki, był osobą szalenie ważną. Był nie tylko moim szefem, był dla mnie mentorem, ale też przyjacielem. Paweł Adamowicz to człowiek z krwi i kości o wielkim sercu, chyba największym dla Gdańska i dla drugiego człowieka" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska. Wiceprezydent Gdańska odniosła się też do spekulacji mówiących o tym, że mogłaby zostać następczynią tragicznie zmarłego Adamowicza. Dla mnie jest za wcześnie, aby o tym myśleć, mówić. Pochowajmy godnie pana prezydenta, pożegnajmy go godnie. Choć nie ukrywam, że wiele obcych osób podchodzi do mnie na ulicach i mówi: pani prezydent, prosimy kontynuować dzieło pana prezydenta - mówi gość Roberta Mazurka. Wspomniała też swoją pierwszą wizytę w gabinecie Pawła Adamowicza po jego śmierci. Weszłam do gabinetu Pawła Adamowicza razem z żoną pana prezydenta i córką. Przyszły do gabinetu przedwczoraj, najpierw weszły same, później poprosiły mnie, żebyśmy razem posiedziały. Jest to bardzo trudne - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Zapowiedziała też, że jako komisarz nie będzie urzędować w tym gabinecie.
 • Neumann o śmierci Adamowicza: To jest niewiarygodne. Nikt nie chce w to uwierzyć

  "Mam wrażenie, że tego nie było, że to jest nieprawda, że to jest po prostu niemożliwe, że coś takiego się wydarzyło. Dla wszystkich to jest szok, to co się dzisiaj dzieje w Gdańsku. To jest niewiarygodne. Nikt nie chce w to uwierzyć. To się stało, ale my cały czas nie chcemy w to uwierzyć" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Neumann odniósł się też do apelu intelektualistów, którzy wzywają do bezwarunkowego i radykalnego wybaczenia sobie nawzajem w polityce: "Nie wiem, mam nadzieję, że śmierć Pawła nie będzie śmiercią bez kompletnego sensu, że to będzie jakieś przesłanie. To przesłanie, które on miał na scenie w ostatnich słowach. Mam nadzieję, że to będzie wyznacznik i drogowskaz do tego, żeby myśleć i bronić. Myślę, że dzisiaj mamy wielką odpowiedzialność w polityce - obronić Polskę przed nienawiścią. Dać odwagę ludziom, żeby nie bali się dawać dobrego świadectwa, bycia dobrym. To jest wielkie wyzwanie" - mówi gość Roberta Mazurka.