Biznes - zabiegi

Synonimy:
zabieg,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zabiegi (29)

 • Będą wiercić w Niedźwiadzie

  Będą wiercić w Niedźwiadzie

  Orlen Upstream uruchomił zabieg szczelinowania hydraulicznego na terenie gminy Niedźwiada, w poziomym odcinku otworu Berejów-OU2K zlokalizowanym na koncesji Lubartów.
 • UOKiK: Nieudaną imprezę sylwestrową można reklamować

  Nieudaną imprezę sylwestrową można reklamować. Konsument ma do tego prawo, jeżeli organizator imprezy nie wywiąże się z zawartej umowy - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Reklamować możemy również niezgodną z ustaleniami fryzurę, makijaż czy zabieg kosmetyczny.
 • PIT 2009 - i już wszystko jasne!

  PIT 2009 - i już wszystko jasne!

  Termin złożenia zeznania podatkowego za rok 2009 mija z końcem kwietnia 2010 roku. Warto wiedzieć, jakie ulgi nam przysługują. Pozwoli to przygotować niezbędne dokumenty.
 • Czy NFZ zapłaci za pacjentów?

  Czy NFZ zapłaci za pacjentów?

  Część szpitali nie ma już środków na planowe zabiegi medyczne. Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w tym roku nie będzie dodatkowych pieniędzy na świadczenia. Lecznice oczekują na propozycje NFZ w sprawie kontraktów na 2010 r. Będą one przedstawione dopiero po publikacji przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzenia z nowym algorytmem podziału wpływów finansowych Funduszu.
 • Dojazd na rehabilitację autem z kratką nie uprawnia do odliczenia

  Podatnik, dojeżdżając na zabiegi rehabilitacyjne autem zarejestrowanym jako ciężarowe, nie będzie mógł poniesionych na ten cel wydatków odliczyć od dochodu.
 • Gabinety krioterapii muszą wymienić sprzęt za 50 mln zł

  Narodowy Fundusz Zdrowia, zmieniając zasady refundowania zabiegów krioterapii, naraził ponad 2 tys. placówek medycznych na wymianę kosztownej aparatury.
 • Fiskus dodatkowo limituje limitowane odliczenia

  Fiskus dodatkowo limituje limitowane odliczenia

  Podatnik, który jest osobą niepełnosprawną lub ma na utrzymaniu osobę niepełnosprawną i dojeżdża na niezbędne zbiegi rehabilitacyjne swoim samochodem (lub jest jego współwłaścicielem), ma prawo pomniejszyć dochód w rocznym PIT o kwotę 2280 zł.
 • Obfity biust niemodny w kryzysie?

  Obfity biust niemodny w kryzysie?

  Kryzys gospodarki Stanów Zjednoczonych uderza w branżę estetyki kosmetycznej. W ubiegłym roku ilość operacji plastycznych spadła, ale pacjenci rekompensują sobie niedostatek pieniędzy poprzez inne zabiegi - np. zastrzyki z botoksu. Na nie wydano o 8 procent więcej i przeprowadzono ich 5 mln.
 • Sama niepełnosprawność nie wystarcza do ulgi

  Sama niepełnosprawność nie wystarcza do ulgi

  Podatnicy, którzy są osobami niepełnosprawnymi lub mają na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, korzystają z ulgi rehabilitacyjnej na podstawie przyznanego orzeczenia o niepełnosprawności. Nie zważając na spełnienie szczegółowych warunków ustawowych, odliczają od dochodu wydatki rehabilitacyjne, zwłaszcza limitowane w pełnej wysokości. Sprawa dotyczy przede wszystkim odliczeń związanych z używaniem samochodu osobowego w wysokości 2280 zł.