yahoo

Artykuły - Yahoo (318)

 • Hakerzy wykradli dane z ponad miliarda kont użytkowników Yahoo

  Hakerzy wykradli dane z ponad miliarda kont użytkowników Yahoo

  Hakerzy wykradli informacje z ponad miliarda kont naszych użytkowników - ogłosił amerykański portal Yahoo. Atak, do którego doszło w sierpniu 2013 roku, agencja Associated Press określiła największym w historii.
 • Verizon kupuje Yahoo za ponad 4,8 mld dolarów

  Verizon kupuje Yahoo za ponad 4,8 mld dolarów

  Amerykański dostawca usług telekomunikacyjnych, koncern Verizon, kupuje za sumę ponad 4,8 mld dolarów Yahoo. To druga tego typu transakcja w ostatnich latach, którą przeprowadził Verizon - w 2015 r. pozyskał za 4,4 mld dolarów AOL.
 • Hakerzy wykradli setki milionów danych użytkowników e-maila

  Hakerzy wykradli setki milionów danych użytkowników e-maila

  W rosyjskim podziemiu przestępczym oferowane są setki milionów skradzionych przez hakerów danych - głównie nazw użytkowników wraz z hasłami dostępu do e-maila, a także kont na różnych portalach - pisze Reuters, powołując się na eksperta.
 • Simon Cowell szykuje nowy program?

  Simon Cowell szykuje nowy program?

  Nowy show Brytyjczyka, o nazwie "Ultimate DJ", miałby zrealizować koncern Yahoo.
 • Wzrost w USA po dobrych danych z sektora wytwórczego i wynikach Yahoo

  Wzrost w USA po dobrych danych z sektora wytwórczego i wynikach Yahoo

  Środa na amerykańskich giełdach przyniosła kontynuację wzrostu z poprzedniej sesji. Inwestorzy zapoznali się z kilkoma lepszymi od oczekiwań raportami kwartalnymi, w tym portalu internetowego Yahoo. Optymizm na rynku to również zasługa dobrych danych na temat produkcji przemysłowej w USA w marcu.
 • Yahoo planuje wypuścić konkurencję dla YouTube?

  Yahoo planuje wypuścić konkurencję dla YouTube?

  Wraz z objęciem przez Marissę Mayer funkcji prezesa Yahoo, amerykańska firma zdaje się nabierać wiatru w żagle. W ubiegłym roku głośne było m.in. przejęcie platformy blogowej Tumblr za 1.1 mld dol., zaś teraz pojawiły się pierwsze przecieki o planach stworzenia serwisu z materiałami wideo, które mogłyby konkurować z YouTube o palmę pierwszeństwa. Czy oby jednak nie jest za późno na ten krok?
 • Serwis Yahoo znów padł ofiarą hakerów

  Serwis Yahoo znów padł ofiarą hakerów

  Bitdefender nakłania użytkowników do natychmiastowej zmiany haseł po kolejnym włamaniu hakerów do serwisu pocztowego Yahoo. Drugi na świecie co do wielkości dostawca usług poczty elektronicznej ujawnił na swoim blogu odkrycie skoordynowanych działań mających na celu nieupoważniony dostęp do kont użytkowników.
 • Giganci świata IT razem przeciwko NSA

  Giganci świata IT razem przeciwko NSA

  AOL, Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Twitter, Apple i Yahoo stworzyły sojusz prosząc rząd USA o zreformowanie praktyk nadzoru nad prywatnością użytkowników internetu. Inicjatywa ma związek z ujawnieniem informacji o gromadzeniu przez NSA danych dotyczących osób prywatnych.
 • Koniec polskiej wersji Yahoo

  Koniec polskiej wersji Yahoo

  Mówi się, że 1 stycznia to dobry moment, żeby zacząć pewne sprawy. Okazuje się, że jest równie odpowiedni, żeby coś zakończyć. Z nowym rokiem polska wersja Yahoo przestanie istnieć, a użytkownicy będą przekierowywani na jej amerykańską odsłonę.
 • Microsoft wzmocni ochronę swoich danych przed NSA

  Microsoft wzmocni ochronę swoich danych przed NSA

  Firma Microsoft poinformowała, że zamierza wzmocnić szyfrowanie danych swoich usług sieciowych w celu ochrony prywatności użytkowników przed szpiegowaniem ze strony NSA. Oświadczenie to zostało wydane ze względu na nowe doniesienia w sprawie amerykańskiego wywiadu.