wyższe ceny

Artykuły - Wyższe ceny (23)

 • Bohdan Wyżnikiewicz: Opodatkowanie banków i sklepów to wyższe ceny dla Polaków

  W okresie kampanii wyborczej zwalczające się partie polityczne dają obietnice nierealne z punktu widzenia możliwości ich sfinansowania.
 • Od 2014 roku pożyczymy więcej, ale tylko z wkładem własnym

  Od 2014 roku pożyczymy więcej, ale tylko z wkładem własnym

  W listopadzie obniżyły się możliwości zakupowe Polaków na rynku nieruchomości - wynika z szacunków Lion's Bank. Głównym powodem takiej sytuacji były wyższe ceny transakcyjne i mniejsza zdolność kredytowa modelowej rodziny. Nowy rok powinien jednak w tym względzie przynieść poprawę: nowelizacja rekomendacji S podniesie zdolność kredytową modelowej rodziny o ok. 10 proc. Ceną za tę zmianę będzie jednak wymóg posiadania 5-proc. wkładu własnego.
 • UOKiK ws. kary dla producentów wyrobów dla górnictwa

  UOKiK ws. kary dla producentów wyrobów dla górnictwa

  Ustawianie wyników przetargów, zmowa cenowa i podział rynku - to praktyki stosowane przez trzy spółki zajmujące się dostawą produktów dla górnictwa. W efekcie kopalnie musiały płacić dwukrotnie wyższe ceny za te towary. Prezes UOKiK nałożyła na uczestników porozumienia - Minova Ekochem, A. Weber i Schaum-Chemie Mikołów - kary o łącznej wysokości ponad 18 mln zł.
 • GUS: Inflacja wzrosła najbardziej przez m.in. droższą żywność

  GUS: Inflacja wzrosła najbardziej przez m.in. droższą żywność

  Największy wpływ na wzrost inflacji w grudniu o 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym miała droższa żywność, a także podwyżki opłat związanych ze zdrowiem i wyższe ceny w restauracjach i hotelach - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.
 • Możliwe wyższe ceny za internet, kontrowersyjne zamierzenia KE

  Możliwe wyższe ceny za internet, kontrowersyjne zamierzenia KE

  KE chce pobudzić inwestycje w szerokopasmowy internet w UE m.in. umożliwiając tzw. operatorom zasiedziałym naliczanie w niektórych krajach wyższych stawek za hurtowy dostęp do ich sieci szerokopasmowej. Może to oznaczać wzrost cen dla konsumentów.
 • Rosyjski Acron Group chce przejąć Azoty Tarnów

  Rosyjski Acron Group chce przejąć Azoty Tarnów

  - Wyższa cena w wezwaniu na Tarnów byłaby nieuzasadniona - ocenił na spotkaniu z dziennikarzami Władimir Kantor, wiceprezes rosyjskiej grupy Acron. Dodał, że Acron zakłada rozwój obecnych zakładów produkcyjnych ZA Tarnów i nie ma też planów wycofania spółki z giełdy.
 • GUS podał złe dane o inflacji

  GUS podał złe dane o inflacji

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji za październik. Wyniosła ona 4,3 proc. r/r, - to wyżej niż prognozowali analitycy (4,0 proc.). Prognozy dla inflacji konsumenckiej przewidywały wyższe ceny, szczególnie żywności i energii.
 • Żywność i transport wywindowały inflację - GUS

  Żywność i transport wywindowały inflację - GUS

  Wyższe ceny żywności oraz transportu wywindowały inflację w kwietniu o 0,5 proc. - podał GUS w komunikacie.
 • Rozbój na rynku kart płatniczych?

  Rozbój na rynku kart płatniczych?

  Mniej nowych punktów, w których można zapłacić kartą i wyższe ceny towarów w sklepach przyjmujących płatności kartami...
 • Żywność jest rekordowo droga!

  Żywność jest rekordowo droga!

  Z danych ogłoszonych na początku br. przez Światową Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa wynika, że od połowy 2010 r. ceny żywności na świecie nieustannie rosną. Przekroczyły już rekordową wartość odnotowaną w 2008 r., kiedy wzrost cen wywołał zamieszki na Haiti, w Kamerunie, Egipcie, Mali, Indonezji, Pakistanie i wielu innych krajach.