Biznes - wyścig

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wyścig (Film (2013)[Rush] Reż.Ron Howard) , Wyścig (Film (2001)[Driven] Reż.Renny Harlin)

Artykuły - Wyścig (33)

 • Wyścig po prąd z wiatru

  8 mld zł planuje wydać w Polsce siedem prywatnych firm budujących duże farmy wiatrowe, informuje "Rzeczpospolita". Ich łączna moc wyniesie prawie 1400 MW, czyli więcej niż wszystkich pracujących obecnie w kraju 366 farm.
 • Walutowy wyścig na samo dno

  Walutowy wyścig na samo dno

  Kilka azjatyckich banków centralnych w ostatnich dniach odwróciło się od dolarów. Interwencje walutowe Japonii czy Szwajcarii przyczyniają się do spadku zaufania do papierowych pieniędzy. Czy to pierwszy zwiastun nadciągającego kryzysu walutowego?
 • Atomowy wyścig po 10 mld euro

  Atomowy wyścig po 10 mld euro

  Najwięksi spece od energetyki jądrowej na świecie starają się o wart 10 mld euro kontrakt na budowę elektrowni atomowej w Polsce - informuje "Rzeczpospolita". Trwa także wyścig gmin o jej lokalizację.
 • Wyścig po czysty węgiel

  Wyścig po czysty węgiel

  Unia Europejska zamierza wydać na badania dotyczące czystych technologii węglowych miliardy euro. Wszystko jednak zależy od opłacalności inwestycji. Może się okazać, że nawet dobrze działająca instalacja nie zostanie wybudowana, bo produkowałaby zbyt drogi prąd.
 • CAD: wyścig kombajnów trwa

  Do niedawna było trzech potentatów oprogramowania klasy plant design: Intergraph, Aveva i Bentley. Firmom wyrasta konkurencja, która rozwija swoje narzędzia z myślą między innymi o projektantach instalacji rurowych.
 • Wyścig do naszych kieszeni

  W 1999 roku działało ponad 400 000 akwizytorów, którzy świadomi ogromnej konkurencji oraz konieczności pozyskania do końca 1999 roku maksymalnej liczby klientów prowadzili istną bitwę akwizycyjną, dopuszczając się wielu nieprawidłowych i nieetycznych działań.
 • Walka o powrót imigrantów to wyścig z czasem

  Walka o powrót imigrantów to wyścig z czasem

  Skłonienie do powrotu imigrantów, którzy szukając poprawy warunków życia i nowych możliwości wyjechali z Polski do Wielkiej Brytanii i innych krajów, jest "wyścigiem z czasem", co przyszły rząd Platformy Obywatelskiej dobrze rozumie - napisał wczoraj na stronach internetowych dziennik "Daily Mail".
 • Samorząd: rusza wyścig o posady

  W ciągu 60 dni po 27 października muszą odbyć się wybory samorządowe. W późnojesiennych wyborach samorządowych wybierzemy 46 tysięcy radnych i prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Rolniczy wyścig po dopłaty

  Rolnicy powinni jak najszybciej składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2006 r., nawet jeśli nie otrzymali pełnej dokumentacji do wniosku. Unijny termin przyjmowania wniosków upływa 15 maja - przypomniała w środę w komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).