wypoczynek

Artykuły - Wypoczynek (96)

 • Polacy nie potrafią żyć bez telefonu komórkowego

  Polacy nie potrafią żyć bez telefonu komórkowego

  Statystyczny Polak nie potrafi żyć bez telefonu komórkowego. Korzysta z niego przez kilka godzin dziennie, co utrudnia wypoczynek.
 • Gdzie wypoczywają polskie gwiazdy?

  Gdzie wypoczywają polskie gwiazdy?

  Nasi celebryci raczej nie boją się koronawirusa. Tak przynajmniej wynika z obranego kierunku wakacyjnych wojaży. Podczas gdy ogromna większość Polaków deklaruje, że ze względu na pandemię spędzi wakacje w kraju, gwiazdy ruszyły za granicę.
 • PIP: Pracodawcy powinni udzielić pracownikom zaległych urlopów do 30 września

  PIP: Pracodawcy powinni udzielić pracownikom zaległych urlopów do 30 września

  Pracodawcy powinni udzielić pracownikom zaległych urlopów do 30 września, w przeciwnym razie popełniają wykroczenie - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. Związkowcy natomiast zwracają uwagę, że pracodawca w wyjątkowych sytuacjach ma prawo odwołać pracownika z urlopu.
 • Coraz większe zaległości urlopowe Polaków. Wypoczynek dopiero po interwencji PIP

  Coraz większe zaległości urlopowe Polaków. Wypoczynek dopiero po interwencji PIP

  W ubiegłym roku o 100 proc. wzrosła liczba osób, które z przysługującego im wypoczynku skorzystały dopiero po interwencji inspekcji pracy.
 • Turystyka: Prawo chroni przed kłopotami podczas wakacyjnego wyjazdu

  Turystyka: Prawo chroni przed kłopotami podczas wakacyjnego wyjazdu

  Polacy coraz częściej decydują się na krótkie, często ledwie kilkudniowe wyjazdy turystyczne. Zwiedzanie oraz krótki wypoczynek to trwały trend wśród rodaków. Taki kilkudniowy wypad najczęściej wiąże się z korzystaniem z usług wielu podmiotów - przewoźników, linii lotniczych, hotelarzy, wypożyczalni samochodów.
 • Samochodem po Polsce: Trzy miejsca na weekend!

  Samochodem po Polsce: Trzy miejsca na weekend!

  Myślałeś kiedyś o samochodowych wycieczkach po Polsce w weekendy? Najbliższe wakacje są do tego najlepszą okazją! Prezentujemy 3 wspaniałe miejsca, w których cudownie spędzisz czas ze swoją rodziną. O czym należy pamiętać przed takim wyjazdem? Jak przygotować samochód na długą trasę?
 • Polacy długie weekendy planują z wyprzedzeniem

  Polacy długie weekendy planują z wyprzedzeniem

  Choć, zdaniem ekspertów, na regenerację optymalny jest dwu-, trzytygodniowy urlop, nawet kilka dni może pomóc naładować akumulatory. Psychologowie biznesu przypominają, by przy planowaniu wolnego czasu nie sugerować się innymi. Lepiej wsłuchać się w swoje potrzeby i spędzić wolne dni tak, by możliwie efektywnie wypocząć. Polacy coraz częściej z wyprzedzeniem planują wypoczynek podczas długich weekendów.
 • 40 proc. Polaków sprawdza służbowe e-maile także w domu

  40 proc. Polaków sprawdza służbowe e-maile także w domu

  Jak wynika z badania "Praca, moc, energia w polskich firmach", 50 proc. pracowników dużych organizacji myśli o pracy, będąc w domu. Ponad 40 proc. - już po wyjściu z firmy sprawdza zaś służbową skrzynkę mailową. Swoich przyzwyczajeń nie możemy pozbyć się nawet podczas urlopu, kiedy jesteśmy na wakacjach. Tymczasem czas wolny nie jest po to, żeby poświęcać go pracy, ale po to, żeby od niej odetchnąć, wypocząć i zregenerować siły przed powrotem do firmy. Tylko jak to zrobić?
 • Agroturystyka coraz popularniejszym sposobem na wypoczynek

  Agroturystyka coraz popularniejszym sposobem na wypoczynek

  W I kwartale liczba udzielonych noclegów w gospodarstwach agroturystycznych była o ponad 10 proc. wyższa niż przed rokiem, a największe obłożenie przypada na II i III kwartał. Resort rolnictwa i rozwoju wsi chce ten rodzaj turystyki w Polsce promować zarówno w kraju, jak i za granicą. Wraz ze wzrostem popularności agroturystyki rośnie też zainteresowanie rolników tym rodzajem działalności. W perspektywie na lata 2014-2020 będą oni mogli liczyć na wsparcie z UE w tym zakresie.
 • "Rzeczpospolita": Czas relaksu i rozrywki z najwyższej półki

  "Rzeczpospolita": Czas relaksu i rozrywki z najwyższej półki

  Jeszcze nigdy Polacy nie mieli tyle pieniędzy do wydania w czasie wolnym. Zarabiają na tym głównie firmy oferujące usługi premium: hotele, spa, restauracje czy branża rozrywkowa – informuje "Rzeczpospolita".

Filmy - Wypoczynek (4)

 • Dziewczyna wypoczywa w towarzystwie gromady szczeniaków

  Sytuacja, jak ta na filmie, to istny raj dla psiarzy. Wylegiwanie się na ogromnej kanapie w towarzystwie gromady szczeniaków, kto z Was by się skusił? Bohaterka filmu wydaje się być zadowolona.
 • Jak efektywnie wypoczywać?

  Maciej Szaciłło i Karolina Szaciłło pokazali, jak przygotować naturalne i relaksujące napoje. Zaprezentowali także krótką technikę oddechową i medytację, które pomagają w odpoczynku. – Oddech jest fantastycznym sposobem na to, żeby sprowadzić umysł do chwili obecnej i się uspokoić – powiedziała Karolina Szaciłło. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Szwajcaria. Urodziny słynnego kurortu

  Niegdyś była to malutka, alpejska wioska. Dziś w okresie zimowym zjeżdżają tu tysiące turystów. Region Engadyna i jego perła - słynny kurort Sankt Moritz – już od 150 oferują gościom niezapomniane wrażenia: cudowne krajobrazy, idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa i czyste powietrze. Na tych, którzy mają zasobną kieszeń, czekają też luksusowe hotele. A wszystko zaczęło się w XIX wieku, od zakładu pewnego hotelarza z jego angielskimi gośćmi. Obiecał on Anglikom, że jeśli przyjadą do niego zimą, nie zmarzną na tarasie nawet w samej koszuli. Jeśli poczują chłód – zwróci im koszty podróży. A ponieważ Engadyna nawet zimą nie narzeka na brak ciepłych promieni słońca, Szwajcar wygrał zakład… Angielscy goście wrócili do swojej ojczyzny pięknie opaleni. Miasteczko zyskało sławę wśród bogaczy i celebrytów – i zaczęło się błyskawicznie rozwijać. W jubileuszowym roku 2015 w Sankt Moritz będą się odbywać liczne imprezy okolicznościowe. Mają one jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność kurortu - i zapewnić turystom niezapomniane wrażenia.
 • "Jeśli wypoczynek, to tylko aktywny"

  Ilona Felicjańska opowiada o swoich ulubionych, aktywnych formach spędzania wolnego czasu z dziećmi, a także o tym, jak godzi macierzyństwo z pracą w fundacji "Niezapominajka".