wyłudzanie kredytów

Artykuły - Wyłudzanie kredytów (20)

Filmy - Wyłudzanie kredytów (5)

 • Wyłudzenie kredytu na skradzione nazwisko jest łatwiejsze niż przypuszczamy

  Zwykle wydaje się nam, że trudno wyłudzić kredyt czy pożyczkę posługując się skradzionym nam dowodem osobistym. Skradziony dowód osobisty trzeba zastrzec jak najszybciej. Średnio 30 tys. zł próbują w ten sposób wyłudzić oszuści metodą "na słupa".
 • Coraz groźniejsze wyłudzanie kredytów metodą na "słupa"

  Choć wydaje się, że własna tożsamość jest bezcenna, to obietnica łatwych pieniędzy może być na tyle kusząca, że są osoby, które decydują się na jej sprzedaż udostępniają swoje dane tożsamości ludziom wyłudzającym kredyty. Zostają tzw. słupami, wchodząc we współpracę z przestępcą.
 • Gigantyczna skala wyłudzania kredytów

  Niektóre kwoty, jakie wyłudzali złodzieje, były gigantyczne. Ostatnio na Mazowszu oszust chciał wyłudzić kredyt na 5 milionów złotych. Ale są też i mniejsze kwoty. - Średnia próba wyłudzenia to jest aż 34 tys. złotych - mówi Grzegorz Kondek z Centrum Prawa Bankowego.
 • Zgubiłeś dowód? Leć do banku!

  Jak ustrzec się wyłudzenia? Gdy ktoś zgubi lub zauważy kradzież dowodu nie wystarczy wizyta na komisariacie. Trzeba koniecznie iść do banku i zastrzec dokument. To nie musi być nasz bank. Ważne, by placówka miała dostęp do systemu dokumentów zastrzeżonych.