wyjątek

Artykuły - Wyjątek (12)

 • Dostawa towarów i usług to nie podwykonawstwo!

  Przewidziane w ustawie o podatku od towarów i usług zwolnienia z opodatkowania stanową wyjątek od przyjętej na gruncie ustawy reguły powszechności opodatkowania. Ustawodawca wskazuje w odpowiednich przepisach jednoznacznie jakiego rodzaju usługi lub dostawa jakiego typu towarów nie muszą być obciążone daniną publiczną. Wątpliwości podatników budziło natomiast często wykorzystywane w tego typu przepisach pojęcie "dostawy towarów lub świadczenia usług ściśle związanych z usługą zwolnioną", które r
 • Ochrona przedemerytalna z pewnymi wyjątkami

  Ochrona przedemerytalna z pewnymi wyjątkami

  Ochrona przedemerytalna przysługująca pracownikom w okresie 4 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Nie ma ona jednak charakteru bezwzględnego.Wiele instrumentów rynku pracy skierowanych jest do młodych lub starszych pracowników. Zatrudnienie młodych wspierane jest różnymi programami umożliwiającymi im zdobycie doświadczenia zawodowego. Starszych chronią przepisy Kodeksu pracy, których celem jest zachowanie etatu dla seniora do czasu, aż uzyska uprawnienia emerytalne.
 • Globalna stagnacja z europejskim wyjątkiem

  Wtorkowy poranek upływa pod znakiem słabych odczytów PMI dla przemysłu dla dwóch najważniejszych gospodarek Azji - Chin i Japonii.
 • Z jednym wyjątkiem

  Mniej obaw o globalny wzrost pomaga ryzykownym aktywom, ale informacje o przypadku eboli w Nowym Jorku zdołały nastraszyć inwestorów. Europa czeka na niedzielne wyniki stress testów banków i dziś pozycjonowanie pod to wydarzenie utrzyma podwyższoną zmienność.
 • MdM: Dopłatę do mieszkania można stracić

  MdM: Dopłatę do mieszkania można stracić

  Niestosowanie się do zasad programu Mieszkanie dla Młodych (MdM) oznaczać będzie problemy. Lepiej więc zapoznać się z regułami gry, bo ich złamanie oznacza odebranie dopłaty (nie całej, a jej części). Od tej zasady jest jednak wyjątek.
 • Po fajerwerkach czas na styczniowego kaca?

  W ostatnich dniach 2013 r. w notowaniach wielu głównych par walutowych widać było brak większego zdecydowania. Wyjątek stanowiły USD/JPY i GBP/USD, które porzuciły trend boczny i odnotowały nowe szczyty w ramach cyklu.
 • Cypr musi być gotów na drugą falę kryzysu; strefa euro również

  Cypr musi być gotów na drugą falę kryzysu; strefa euro również

  Nie jest pewne, że UE wykazała się rozsądkiem i wzmocniła swoją wiarygodność ratując Cypr - ocenia "The Economist". Wyspę może czekać druga fala kryzysu. Zaufanie do eurogrupy zależy teraz od tego, czy takie ratowanie Cypru to wyjątek, czy model na przyszłość.
 • Wyjątkiem był Madryt

  W Stanach Zjednoczonych Memorial Day - Dzień Pamięci, podczas którego zamknięte były wszystkie tamtejsze rynki finansowe. W tych mało sprzyjających aktywności okolicznościach europejskie rynki radziły sobie całkiem dobrze rosnąc dosyć wyraźnie w pierwszej części sesji (ostatecznie CAC40 spadł o 0,16%, niemiecki DAX o 0,26% a londyński FTSE250 wzrósł o 0,95%).
 • Polakom nie chce się przenosić konta

  Polakom nie chce się przenosić konta

  Banki wydają fortunę na reklamy ROR-ów. A jak wynika z badań Pentora, Polacy nadal nie kwapią się do przenoszenia rachunków. Wyjątek stanowią klienci z krótkim stażem.
 • Ropa naftowa wyjątkiem

  Relatywnie mocny dolar oraz uspokojenie nastrojów na rynkach finansowych sprawiło, że nie obserwujemy już tak częstych rekordów oraz spekulacyjnych zakupów. Wyjątkiem jest tu ropa naftowa, której cena osiąga co chwilę nowe rekordowe poziomy.

Filmy - Wyjątek (1)