InteriaTV - wydatki na święta

Filmy - Wydatki na święta (5)

 • Ile i na co wydamy przed Świętami?

  Czy już wiesz jak wygląda twój świąteczny budżet? Sprawdź, jak okiełznać wydatki na święta i nie dać się gorączce zakupów. Jaki wpływ na nasze wydatki ma inflacja? Powiedziała o tym Katarzyna Iwanoska, blogerka ekonomiczna. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W tym roku święta w polskich domach będą uboższe

  Średnio 720 zł zamierzają wydać Polacy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia – wynika z badania Barometr Providenta. Jest to kwota o 100 zł niższa niż ta, którą deklarowaliśmy rok temu. Część wydatków zostanie przeznaczona na prezenty.
 • Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł – wynika z badania Providenta. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci. 77 proc. z nas spodziewa się prezentu pod choinką, choć optymizm w tej sprawie spada wraz z wiekiem. Kobiety chcą najczęściej otrzymać kosmetyki, odzież bądź biżuterię, a mężczyźni elektronikę lub alkohol. – Według badania Barometr Providenta 77 proc. Polaków spodziewa się prezentu pod świątecznym drzewkiem. Największą pewność mają najmłodsi – wśród nich odsetek wynosi 90 proc. Najmniejszy odsetek jest wśród osób powyżej 59 roku życia, ale też nie jest to mało, bo ponad połowa badanych spodziewa się prezentu – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska. – Kobiety najczęściej spodziewają się pod choinką książki, odzieży, chętnie dostałyby też biżuterię (18 proc.), mężczyźni wolą elektronikę, ale chcieliby też otrzymać alkohol.
 • Świąteczne pułapki pożyczkowe

  Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to dodatkowa pokusa, aby sięgnąć po kredyt lub pożyczkę. Na co warto zwrócić uwagę? Wypowiedź: Ernest Makowski, biuro prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
 • Ile wydamy w tym roku na święta?

  Polacy deklarują, że tym roku na prezenty i przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia wydadzą blisko 1 160 zł, czyli 13% więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej, bo aż 40% tej sumy chcemy przeznaczyć na prezenty, 33% wydamy na artykuły spożywcze, 19% przeznaczymy na świąteczny relaks, a 8 % planujemy wydać na towarzyskie spotkania z przyjaciółmi. Oprócz planowanych wydatków, Polacy chętnie mówią, co chcieliby dostać w prezencie oraz co sami ofiarują swoim bliskim. Komentuje Jakub Rosiecki, menedżer w dziale konsultingu Deloitte.