wychowanie fizyczne

Artykuły - Wychowanie fizyczne (8)

 • Lepsze wyniki w nauce

  Lepsze wyniki w nauce

  Sprawne fizycznie dzieci mają więcej komórek nerwowych w rejonach mózgu odpowiedzialnych za procesy związane z przetwarzaniem i przyswajaniem informacji, dlatego mogą osiągać lepsze wyniki w nauce – zawiadamia czasopismo „Neuroimage”.
 • Jakich zmian potrzebuje polski sport po igrzyskach w Rio de Janeiro?

  Jakich zmian potrzebuje polski sport po igrzyskach w Rio de Janeiro?

  Chociaż aż 74 procent Polaków dobrze ocenia występ naszych reprezentantów na igrzyskach w Rio de Janeiro, to z konieczności zmian w polskim sporcie zdają sobie sprawę wszyscy - od kibiców przez zawodników, trenerów po ministra Witolda Bańkę. Naprawdę nie musimy się godzić na to, aby w klasyfikacji medalowej sąsiadować z Koreą Północną! Czego więc potrzebuje nasz sport?
 • Od września nowy sposób oceniania na WF

  Od września nowy sposób oceniania na WF

  ​Nowy sposób oceniania na lekcjach wychowania fizycznego. Nowelizacja rozporządzenia zakłada docenianie dzieci za chęci, niekoniecznie za osiągnięcia sportowe.
 • Sprawdź, czy Ewa Chodakowska opuszczała lekcje WF-u

  Sprawdź, czy Ewa Chodakowska opuszczała lekcje WF-u

  Jak wygląda lekcja WF-u z Ewą Chodakowską? Dowiedział się tego Mateusz Hładki z "Dzień Dobry TVN". Trenerka wyjaśniła czym jest pilates. Wspominała także lekcje WF-u ze swoich szkolnych czasów.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Fizycznie niewychowani

  W polskiej szkole dynamicznie zmieniają się podręczniki, nauczyciele, metody edukacji. Po staremu pozostaje tylko jedno - lekcje wf, nadal prowadzone w stylu sprzed 20 lat - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Priorytety Ministerstwa Sportu i Turystyki na lata 2014-2015

  - Sport skupia uwagę opinii publicznej zwykle przy okazji wielkich imprez sportowych, meczów naszych narodowych drużyn. Jednak sport to nie tylko emocje i medale, ale także jego znaczenie społeczne, edukacyjne i gospodarcze - rozpoczął konferencję prasową minister Andrzej Biernat.
 • Uczniowie unikają lekcji WF-u i tyją!

  Uczniowie unikają lekcji WF-u i tyją!

  W Polsce otyłość wśród dzieci jest coraz większym problemem. Prawie pół miliona uczniów ma nadwagę lub cierpi z powodu skrzywienia kręgosłupa. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna. A jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, coraz więcej dzieci nie chce ćwiczyć na WF-ie.
 • Dzieci za mało się ruszają

  Dzieci za mało się ruszają

  Połowa brytyjskich siedmiolatków nie zażywa wystarczająco dużo ruchu, przy czym dziewczynki są dużo mniej aktywne niż chłopcy - wynika z badania przeprowadzonego na University College London.

Filmy - Wychowanie fizyczne (1)