wybory w PO

Artykuły - Wybory w PO (3)

 • Zarząd PO bez Grzegorza Schetyny

  Zarząd PO bez Grzegorza Schetyny

  Grzegorz Schetyna otrzymał 147 głosów i tym samym nie znalazł się w zarządzie krajowym PO. Więcej głosów niż on uzyskali kandydaci rekomendowani przez premiera: Urszula Augustyn (252), Jadwiga Rotnicka (224), Danuta Pietraszewska (193), Tomasz Siemoniak (246) i Jacek Rostowski (204). Ewa Kopacz została pierwszą wiceszefową PO, a pozostałymi wiceszefami PO: Hanna Gronkiewicz-Waltz (281), Bogdan Borusewicz (294), Cezary Grabarczyk (274) i Radosław Sikorski (273).
 • Wniosek o unieważnienie wyborów

  Wniosek o unieważnienie wyborów

  Poseł PO Jakub Szulc z Dolnego Śląska złożył do Biura Krajowego partii wniosek o unieważnienie wyników wyborów regionalnych na Dolnym Śląsku.
 • Polityczna burza po wyborach w dolnośląskiej PO

  Polityczna burza po wyborach w dolnośląskiej PO

  Burza po doniesieniach mediów o domniemanych nieprawidłowościach przy wyborze władz dolnośląskiej PO. Szef klubu Platformy chce powtórzenia zjazdu w regionie. Według PiS i SP w tej sprawie mogło dojść do przestępstwa płatnej protekcji. Prokuratura Generalna podała dziś, że doniesienia medialne związane z domniemanymi nieprawidłowościami na Dolnym Śląsku z urzędu analizuje Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Sprawą zajmie się także zwołany na środę zarząd krajowy PO.