wybory samorządowe 2018

Artykuły - Wybory samorządowe 2018 (6)

 • Czarzasty: To pierwszy etap w budowie poparcia dla naszego środowiska

  Czarzasty: To pierwszy etap w budowie poparcia dla naszego środowiska

  Powoli będziemy budowali poparcie dla naszego środowiska. 5,7 proc. to pierwszy etap przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i do Sejmu – powiedział przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, komentując sondażowe wyniki wyborów samorządowych. Podziękował koalicjantom z komitetu SLD Lewica Razem.
 • Wybory samorządowe 2018. Wyborca odda cztery głosy

  Wybory samorządowe 2018. Wyborca odda cztery głosy

  W wyborach samorządowych wyborcy w większości gmin będą mogli oddać aż cztery głosy; po jednym w głosowaniu na radnych: gminy, powiatu i województwa oraz jeden przy wyborze wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.
 • Fundacja Batorego: Kto i jak zagłosuje w wyborach samorządowych?

  Fundacja Batorego: Kto i jak zagłosuje w wyborach samorządowych?

  Aż 81 proc. uprawnionych do głosowania planuje wziąć udział w wyborach samorządowych – wynika z badania CBOS przeprowadzanego na zamówienie Fundacji Batorego. Jednak eksperci szacują, że frekwencja wyborcza wyniesie 49 proc.
 • Debata telewizyjna kandydatów na prezydenta Warszawy

  Debata telewizyjna kandydatów na prezydenta Warszawy

  W piątek, 12 października, o godz. 20:30 odbędzie się debata kandydatów na prezydenta stolicy. Wszyscy kandydaci będą odpowiadać na sześć identycznych pytań przygotowanych przez redakcje TVP, TVN i Polsat.
 • Wybory samorządowe według nowych reguł. Co się zmienia?

  Wybory samorządowe według nowych reguł. Co się zmienia?

  PiS, nowelizując przepisy dotyczące wyborów samorządowych, wprowadził kilka bardzo istotnych zmian. Wydłużono kadencyjność włodarzy miast i gmin, jednocześnie ograniczając możliwość ponownych elekcji. Zmieniły się także zasady oddawania głosu, a karta wyborcza do sejmików znacząco się skróciła. Co powinniśmy wiedzieć, zanim 21 października ruszymy do urn?
 • Bzyk (Wu-Hae) startuje w wyborach: "Nie jestem zbawcą"

  Bzyk (Wu-Hae) startuje w wyborach: "Nie jestem zbawcą"

  Szykujący się do premiery nowej płyty "Dziki kraj" wokalista Bzyk grupy Wu-Hae zapowiedział, że wystartuje w październikowych wyborach samorządowych do Rady Miasta Krakowa.

Filmy - Wybory samorządowe 2018 (1)

 • Gadowski: Po wyborach wszyscy mówią, że wygrali

  „No i po wyborach… I wszyscy mówią, że wygrali! PiS, od wieczora wyborczego, kiedy w sondażu okazało się, że ma 32%, już mówi, że wygrał. Potem wyliczenia Państwowej Komisji Wyborczej pokazują, że wygrał nawet bardziej, że tych sejmików, w których PiS samodzielnie będzie rządził, jest co najmniej pięć, może sześć. Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer ogłosili zwycięstwo, no bo właściwie we wszystkich większych miastach PiS nie odniósł sukcesu, a tam gdzie PiS nie odnosi sukcesu, tam już odnotowuje sukces Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer” – komentuje publicysta Witold Gadowski.