wybory samorzadowe

Artykuły - Wybory samorzadowe (9)

Filmy - Wybory samorzadowe (10)

 • Nietypowa kandydatka w wyborach. Zagłosowalibyście?

  Choć mogłoby się wydawać, że bycie urzędnikiem miejskim może być dla niej za trudne, ta perspektywa wcale nie przeraża młodej bohaterki naszego materiału. Eleonora Laloux, 34 letnia Francuzka z zespołem downa startuje w najbliższych francuskich wyborach samorządowych. Stara się o urząd w mieście Arras.
 • "Koalicja Obywatelska przedstawiła program nawiązujący do wartości, o których mówi lewica - wolność, godność, sprawiedliwość społeczna"

  Barbara Nowacka wystąpiła na konwencji inaugurującej kampanię Koalicji Obywatelskiej. Na początku września zarząd Inicjatywy Polska podjął decyzję o podpisaniu porozumienia wyborczego z Koalicją Obywatelską PO i Nowoczesnej w sprawie wspólnego startu do sejmików wojewódzkich, co wywołało niemałe zaskoczenie na scenie politycznej. - Działamy we wspólnej sprawie. Każdy, kto widział jaki program zaprezentowała dzisiaj Koalicja Obywatelska wie, że jest to program progresywny, otwarty na problemy społeczeństwa, program słuchający, który nawiązuje do wartości, o których mówi lewica - wolność, godność, sprawiedliwość społeczna - mówiła Nowacka po konwencji. (TVN24/x-news)
 • "Warszawa dla wszystkich" – kandydat na prezydenta Warszawy R. Trzaskowski przedstawił hasło wyborcze

  "Warszawa dla wszystkich" - to hasło wyborcze Rafała Trzaskowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Prezentacja hasła i billboardu wyborczego odbyła się podczas spotkania z dziennikarzami na Bulwarach Wiślanych. - Warszawa jest, była i powinna być otwarta, powinna być miastem, które nikogo nie dyskryminuje - tłumaczył Trzaskowski. - Dlatego to będzie najważniejsze hasło, które będzie przyświecało mojej prezydenturze - dodał. (TVN24/x-news)
 • Morawiecki cytuje Niemena i apeluje o głosy w wyborach. "Dość draństwa i cynizmu, w całej Polsce musi zapanować prawo i sprawiedliwość"

  - Wierzę, że "ludzi dobrej woli jest więcej" i że dadzą nam szansę kontynuowania naszych reform; musimy wierzyć w nasze zwycięstwo w jak największej liczbie samorządów - powiedział w spotkaniu z wyborcami w zachodniopomorskiem premier Mateusz Morawiecki. Nawiązał tym samym do tekstu piosenki Czesława Niemena - który, jak zauważył premier, mieszkał przez pewien czas w Białogardzie - podkreślając, że wierzy, że ludzie dobrej woli dadzą PiS-owi możliwość kontynuowania ich zmian. - Pomimo ogromnej, potężnej siły naszych przeciwników w mediach, w biznesie, zagranicą - dodał Morawiecki. (TVN24/x-news)