wulkan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wulkan (Film (1997)[Volcano] Reż.Mick Jackson) , Wulkan (Film (2004)[Volcano] Reż.Mark Roper)

Artykuły - Wulkan (113)

Filmy - Wulkan (12)

 • Żeglarze musieli uciekać przed chmurą pyłu z wulkanu

  Żeglarze pływający u wybrzeży Sycylii zanadto zbliżyli się do wyspy Stromboli, gdzie w środę (28.08) nastąpiła erupcja wulkanu. Rodzina musiała uciekać przed chmurą popiołu wulkanicznego, która zeszła po zboczu wyspy i zaczęła sunąć po powierzchni wody. (STORYFUL/x-news)
 • Erupcja wulkanu. Moment wybuchu uchwycony na filmie

  W Indonezji doszło do erupcji wulkanu Krakatau. Widowiskowy moment wybuchu został zarejestrowany przez wulkanolog Ronny Quireyns. Na filmie widać jak z krateru wydobywają się kłęby gęstego czarnego dymu. (STORYFUL/x-news)
 • Natura nie oszczędza Indonezji. Erupcja wulkanu na wyspie Sulawesi

  Na indonezyjskiej wyspie Sulawesi doszło do erupcji wulkanu. Wielka chmura dymu roztoczyła się nad miejscowością Tombaso. Władze Indonezji ostrzegają, by mieszkańcy i turyści unikali okolic wulkanu. Zaledwie kilka dni temu wyspę Sulawesi nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Wstrząsy miały magnitudę 7,5 i wywołały fale tsunami sięgające sześciu metrów wysokości. Rozmiar zniszczeń jest ogromny, akcja ratownicza wciąż trwa, a liczba ofiar może wzrosnąć. Bilans ofiar to co najmniej 1407 zabitych i ponad 2,5 tys. rannych. Najbardziej ucierpiało leżące na północy wyspy miasto Palu, gdzie doszczętnie zniszczonych zostało 1,7 tys. domostw. (STORYFUL/x-news)
 • Lawa nagrana z bliska. Widok robi wrażenie!

  Lawa z wulkanu Kilauea dopłynęła do zatoki Kapoho na Hawajach. Według amerykańskiej agencji geologicznej (USGS), utworzyła się tam 200-akrowa delta z lawy. Nagranie prezentuje bliskie ujęcia lawy, które według fotografa Warrena Fintza powstały kilka miesięcy wcześniej. 10 czerwca Kilauea strzelała lawą nawet kilkadziesiąt metrów w górę. (STORYFUL/x-news)