wulkan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wulkan (Film (1997)[Volcano] Reż.Mick Jackson) , Wulkan (Film (2004)[Volcano] Reż.Mark Roper)

Artykuły - Wulkan (212)

Filmy - Wulkan (9)

 • Lawa nagrana z bliska. Widok robi wrażenie!

  Lawa z wulkanu Kilauea dopłynęła do zatoki Kapoho na Hawajach. Według amerykańskiej agencji geologicznej (USGS), utworzyła się tam 200-akrowa delta z lawy. Nagranie prezentuje bliskie ujęcia lawy, które według fotografa Warrena Fintza powstały kilka miesięcy wcześniej. 10 czerwca Kilauea strzelała lawą nawet kilkadziesiąt metrów w górę. (STORYFUL/x-news)
 • Indonezja spowita dymem. Erupcja wulkanu Sinabung

  Indonezyjski wulkan Sinabung znów eksplodował. Chmura popiołu wydobywająca się z krateru przykryła wiele okolicznych wiosek. Pobliskie tereny zamieszkują tysiące ludzi. Indonezyjskie Centrum Wulkanologi wydało ostrzeżenie dla lotów w okolicy wulkanu. Nie ma informacji o ewakuacji mieszkańców. (STORYFUL/x-news)
 • Islandia. Wyspa ognia i lodu

  Od wybuchu wulkanu Eyjafjallajoekull w 2010 roku, ta wulkaniczna wyspa przeżywa prawdziwy boom turystyczny. Islandia leży na Północnym Atlantyku, tak zwanym "gorącym punkcie grzbietu śródatlantyckiego", między dwoma płatami kontynentalnymi.
 • Najbardziej ekstremalne selfie podbija sieć!

  Panie I Panowie, oto zwycięzca konkursu na najbardziej ekstremalne selfie! Nik Halki z Los Angeles postanowił zejść w głąb wulkanu by zrobić sobie zdjęcie. Myślicie, że to szalenie niebezpiecznie? I słusznie. Największym zagrożeniem dla nieugiętego alpinisty była wysoka temperatura oraz toksyczne gazy, wydostające się z wnętrza krateru. Nik czekał kilka tygodni na odpowiedni moment, by zejść do kaldery wulkanu i zbliżyć się do wrzącej lawy.