Muzyka - Wszystkich Świętych

Synonimy:
Świętych,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wszystkich Świętych (6)

 • Coma ze Złotem

  Coma ze Złotem

  W czwartek, 12 października, łódzka grupa Coma na koncercie w warszawskiej "Stodole" otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż 15 tysięcy egzemplarzy ostatniego wydawnictwa "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków". Patronem medialnym tego albumu jest INTERIA.PL.
 • "Wybrałbym aktorstwo"

  "Wybrałbym aktorstwo"

  Łódzka formacja Coma mocno namieszała na scenie mocnego rocka w 2004 roku, gdy wygrała Festiwal Rockowy Węgorzewo. Ponadto otrzymała nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności. Wokalista Piotr Rogucki razem z Comą utworem "Sto tysięcy jednakowych miast" wygrał Konkurs Aktorskiej Interpretacji 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na początku lutego 2005 r. Coma została nominowana w 4 kategoriach
 • Coma znów wychodzi z mroku

  Coma znów wychodzi z mroku

  Pochodząca z Łodzi grupa Coma za sprawą debiutanckiej płyty "Pierwsze wyjście z mroku" (2004) mocno zamieszała na scenie ciężkiego rocka. O ekipie prowadzonej przez wokalistę Piotra Roguckiego w ostatnim czasie było nieco ciszej, ale okazuje się, że była to cisza przed burzą. 29 maja ukaże się album o intrygującym tytule "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków", choć jeszcze niedawno mówiono o "Drugim wyjściu z mroku".
 • The White Stripes: Święty gitarzysta?

  The White Stripes: Święty gitarzysta?

  Jack White, gitarzysta amerykańskiej formacji The White Stripes, zafascynowany jest katolicyzmem. Widać to podczas koncertów duetu z Detriot - na wzmacniaczach pojawiły się bowiem figury świętych.
 • "Sekret długowieczności"

  "Sekret długowieczności"

  „Bal wszystkich świętych” to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych płyt w historii polskiej fonografii. Milionowy nakład „Nic nie boli tak jak życie” onieśmielił wszystkich, z wyjątkiem jego autorów, którzy bez pośpiechu przygotowali kolejny zestaw utworów, z wdziękiem łączących estetykę rockową z przebojowością muzyki pop. Jarosław Szubrycht spotkał się z muzykami Budki Suflera, aby porozmawiać o nowej płycie i starych przyzwyczajeniach, o radościach i smutkach muzycznej kariery.
 • Podwójna premiera Budki Suflera

  Podwójna premiera Budki Suflera

  Budka Suflera powraca z rozmachem. Niemal równocześnie ukażą się dwie płyty firmowane przez zespół. Pierwsza z nich - "Live At Carnegie Hall" - jest zapisem koncertu w Nowym Jorku, druga - "Bal wszystkich świętych" - to długo oczekiwany, nowy album studyjny najpopularniejszej polskiej grupy rockowej.