Kobieta - Wszystkich Świętych

Synonimy:
Świętych,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wszystkich Świętych (7)

 • Wiele żon mormona

  Wiele żon mormona

  Dla wielu członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich czyli mormoni to ci, którzy nie mogą pić kawy czy herbaty, mogą za to żyć w związkach poligamicznych. O różnicach między mormonami, a członkami radykalnego odłamu kościoła warto wiedzieć choćby po to, żeby nie dopatrywać się w każdym mormonie niechętnego cywilizacji fundamentalisty i ojca kilkudziesięciu dzieci.
 • Mój ulubiony święty

  Mój ulubiony święty

  "Taki duży, taki mały, może świętym być" głoszą słowa znanej piosenki. Każdy może zostać świętym - to wspaniała wiadomość.
 • Sztuka prawie tajemna

  Sztuka prawie tajemna

  Haft kojarzy się współcześnie głównie z serwetkami, kanwą i nićmi, które można kupić w dowolnym sklepie pasmanteryjnym, a zatem przede wszystkim z rzeczami użytkowymi. Rzadko kto myśli o hafcie inaczej. Tymczasem w dawnych wiekach był on cenioną sztuką, która na przestrzeni czasu prawie zanikła.
 • Madonny bieszczadzkie

  Madonny bieszczadzkie

  Nie ustrzegłaś Marioświętych ikon przed zagładąludzi przed śmierciądomów przed ogniemprzed zdziczeniem sadów- ludzi przed ludźmiA. Potocki
 • Żywoty świętych osiedlowych

  Żywoty świętych osiedlowych

  Żywoty świętych osiedlowych to przesycone absurdalnym humorem surrealistyczne opowieści o nietypowych świętych - betonowa Złota legenda, przekazywana z ust do ust pod sklepem monopolowym "Jerycho".
 • Miejsce kobiety według wszystkich świętych

  Miejsce kobiety według wszystkich świętych

  Pisałam już, że Dzień Kobiet obfitował w niespodzianki. Na przykład z tej okazji Maria Kaczyńska zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego dziennikarki z wielu polskich mediów. Podczas spotkania z inicjatywy Moniki Olejnik powstał list przeciwko wprowadzaniu do konstytucji zmian dotyczących ochrony życia od poczęcia.
 • Święty zawsze zajęty

  Święty zawsze zajęty

  Listy świętych każdego roku wydłużają się o nowych awansowanych na ołtarze. My tymczasem przypominamy sobie o nich w chwili, gdy najbardziej racjonalne sposoby załatwienia ziemskich spraw okazują się nieskuteczne.