wrotki

Artykuły - Wrotki (4)

 • Mikroskopijne organizmy wskrzeszone po 24 000 lat

  Mikroskopijne organizmy wskrzeszone po 24 000 lat

  ​Przez 24 000 lat mikroskopijne organizmy spoczywały nieruchome w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie. Teraz naukowcom udało się je wskrzesić. Odkrycie to może mieć poważne implikacje także w kontekście człowieka.
 • Jazda szybka, czyli maraton na czterech kółkach

  Jazda szybka, czyli maraton na czterech kółkach

  Jazda na rolkach należy do coraz bardziej popularnych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Wersja rekreacyjna znacznie różni się jednak od inline speed skating, czyli jazdy szybkiej, w której reprezentacja Polski ściga się w zawodach rangi mistrzowskiej za granicą. Konkurencje rozgrywają się na kilku dystansach na torze oraz ulicy. Najdłuższy z nich to maraton.
 • Drew Barrymore na wrotkach

  Drew Barrymore na wrotkach

  Drew Barrymore poprowadzi imprezę dla kinomanów i amatorów jazdy na wrotkach na przedmieściach Detroit. Wszystko to w ramach promocji jej najnowszego filmu.
 • Kredyty dla EC Lublin-Wrotków Sp. z o.o.

  Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna przekazuje do wiadomości niniejszy raport bieżący: Raport 26/2000: Kredyty dla EC Lublin - Wrotków Sp. z o.o. Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu 27 kwietnia 2000 zostały podpisane dwie Umowy konsorcjalnego kredytu dla Elektrociepłowni Lublin - Wrotków Sp. z o.o. przez konsorcjum banków, którego organizatorem jest Bank Pekao SA. Konsorcjum udzieliło Elektrociepłowni Lublin - Wrotków Sp. z o.o. kredytu "A" w k