wraki

Artykuły - Wraki (20)

 • Odkryto wrak statku sprzed 200 lat

  Odkryto wrak statku sprzed 200 lat

  Wzdłuż pokrytego koralowcami wybrzeża Meksyku archeolodzy odkryli wrak statku, który zatonął ponad 200 lat temu.
 • Opłaty za holowanie nie mogą być wyższe

  Opłaty za holowanie nie mogą być wyższe

  Z danych zebranych przez Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej wynika, że w aktach prawa miejscowego dotyczących opłat za usuwanie i przechowywania pojazdów, rady powiatu nie kierują się rzeczywistymi kosztami.
 • Co robić z porzuconymi na ulicach wrakami?

  Co robić z porzuconymi na ulicach wrakami?

  Szpecą miasto i zanieczyszczają środowisko. Mowa o samochodowych wrakach, z którymi strażnicy miejscy walczą od lat.
 • Rosja milczy w sprawie wraku tupolewa

  Rosja milczy w sprawie wraku tupolewa

  Rosja milczy w sprawie wydania Polsce wraku tupolewa. Od wielu miesięcy nie ma też żadnych informacji na temat śledztwa prowadzonego przez stronę rosyjską.
 • Na drogach nadal będą "wraki"

  Na drogach nadal będą "wraki"

  Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej opowiadają się za zastąpieniem obecnej akcyzy podatkiem ekologicznym.
 • Uwaga na przyspieszające wraki

  Uwaga na przyspieszające wraki

  No i doczekaliśmy się - niemal wszystkie banki na świecie przechwalają się dziś, jak silne są finanse publiczne krajów, które gwarantują ich zobowiązania. To znaczy, że w tym momencie nic nie powinno interesować nas bardziej niż stan finansów publicznych... A kto powiedział, że się nim nie interesujemy?
 • Po drogach jeżdżą wraki!

  Po drogach jeżdżą wraki!

  Polskie drogi pełne niebezpiecznych wraków Stacje diagnostyczne wypuszczają na drogi niesprawne pojazdy - alarmuje Inspekcja Transportu Drogowego.
 • Koniec programu "Pieniądze za wraki"

  Cena platyny spadła po raz kolejny i kształtuje się w okolicach 1220 dolarów za uncję po tym jak ogłoszono koniec amerykańskiego programu Pieniądze za wraki (Cash for clunkers). W ramach tego programu każdy Amerykanin w zamian za oddanie starego, paliwożernego samochodu na złom otrzymywał od rządu maksymalnie do 4,5 tys. dolarów rabatu na zakup nowego samochodu.
 • Bezpieczne wraki

  Bezpieczne wraki

  Liczba obiektów podwodnych zalegających na dnie Morza Bałtyckiego - w polskiej strefie ekonomicznej - oceniana jest na przeszło 20 tysięcy, z czego obiektów określanych mianem wraków zlokalizowano ponad tysiąc. Te najbardziej niebezpieczne i zagrażające żegludze, oznaczane są na mapach lub też usuwane. Po zakończeniu wojny, w rejonie podejść do polskich portów znalazło się kilkanaście zatopionych statków i okrętów. Cześć z nich zatonęła w wyniku alianckich bombardowań strategicznych, część zniszczyli Rosjanie w trakcie walk w rejonie Zatoki Gdańskiej, jeszcze inne zostały zatopione przez Niemców w celu zablokowania portów.
 • Wraki, tragedie i katastrofy morskie

  Wraki, tragedie i katastrofy morskie

  Morskie katastrofy zdarzają się od niepamiętnych czasów: statki i okręty idą na dno niszczone przez wielkie fale, w następstwie sztormów, pożarów, eksplozji na pokładzie, zderzeń z górami lodowymi, po wejściu na skały - niekiedy giną też bez śladu z nieznanych przyczyn.

Filmy - Wraki (1)