woliński

Artykuły - Woliński (7)

 • Żadnej pracy się nie boją?

  Żadnej pracy się nie boją?

  Duet Marcin Tyszka - Dawid Woliński wraca do TVN. 5 marca zadebiutuje na antenie ich program "Woli & Tysio na pokładzie". Projektant i fotograf skonfrontują się w nim z nietypowymi zadaniami, zdecydowanie odbiegającymi od ich wizerunku.
 • Zmarła Helena Wolińska

  W Wlk. Brytanii zmarła Helena Wolińska, stalinowska prokurator wojskowa. Jej wydania Polsce żądał pion śledczy IPN, który zarzucił jej bezprawne aresztowanie 24 osób w latach 50., w tym legendarnego gen. AK Augusta Emila Fieldorfa - ofiary późniejszego mordu sądowego.
 • Bartoszewski: Wolińska nie jest kozłem ofiarnym

  Bartoszewski: Wolińska nie jest kozłem ofiarnym

  Mieszkająca w Oksfordzie była stalinowska prokurator wojskowa Helena Wolińska-Brus nie może dyskredytować wniosku o jej ekstradycję do Polski twierdząc, iż jest to przejaw antysemityzmu, a ona sama jest politycznym kozłem ofiarnym - powiedział prof. Władysław Bartoszewski.
 • Będzie nakaz dla Wolińskiej

  Jeszcze w tym miesiącu prokuratorzy z pionu śledczego IPN skierują wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania Heleny Wolińskiej-Brus, oskarżonej o zbrodnie komunistyczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
 • Jest wniosek IPN o areszt dla Wolińskiej

  Sąd Okręgowy w Warszawie 5 czerwca Wojskowy rozpozna wniosek IPN o wydanie nakazu aresztu wobec stalinowskiej prokurator wojskowej Heleny Wolińskiej, podejrzanej o bezprawne aresztowanie kilkunastu osób.
 • Wolińska bez emerytury

  Wolińska bez emerytury

  Ministerstwo Obrony Narodowej zawiesiło emeryturę stalinowskiej prokurator wojskowej Helenie Wolińskiej-Brus, odpowiedzialnej m.in. za śmierć Augusta Fieldorfa "Nila".
 • Informacja o nowym członku Rady Nadzorczej

  Zarząd Indykpol SA podaje informacje o nowym członku Rady Nadzorczej. Pan dr iż. Waldemar Woliński jest członkiem Rady Nadzorczej Indykpol S.A. od 19 stycznia 2001 roku. Po ukończeniu studiów pracował jako adiunkt na Politechnice Poznańskiej, następnie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Maklerskiego Kredyt Bank S.A. Obecnie jest dyrektorem Departamentu Bankowości Inwestycyjnej w Kredyt Bank S.A. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Indykpolu.

Filmy - Woliński (5)