wojtyła

Artykuły - Wojtyła (40)

 • Galeazzi: Wojtyłę wybrano znacznie wcześniej

  Galeazzi: Wojtyłę wybrano znacznie wcześniej

  Znany watykanista Giacomo Galeazzi zapowiada w rozmowie z "Polską The Times" ujawnienie w książce "Tajemniczy Wojtyła" wstrząsających faktów z życia papieża.
 • Możliwe jeszcze dwie fale zachorowań na grypę

  Możliwe są jeszcze dwie fale wzmożonych zachorowań na grypę - poinformował krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban podczas środowej konferencji prasowej w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.
 • A/H1N1: Przeczytaj, jak wygląda sytuacja w UE

  A/H1N1: Przeczytaj, jak wygląda sytuacja w UE

  W 13 krajach UE, w tym w Polsce, obserwuje się wzrost zachorowań na grypę, zaś w pięciu krajach wspólnoty liczba zachorowań spada - poinformował w środę wiceminister zdrowia Adam Fronczak po posiedzeniu Komitetu Pandemicznego. Do tej pory w Polsce potwierdzono 736 przypadków zakażenia A/H1N1, 15 osób zmarło.
 • Dziś decyzja ws. szczepionki przeciw grypie

  Dziś decyzja ws. szczepionki przeciw grypie

  Krajowy Komitet ds. Pandemii Grypy podejmie dziś decyzję dotyczącą zakupu szczepionki przeciwko grypie A/H1N1 - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz.
 • GIS alarmuje: Wzrost zachorowań na Białorusi

  W województwach graniczących z Ukrainą nie zaobserwowano wzrostu zachorowań na infekcje grypowe ani grypopochodne - poinformował po wideokonferencji dotyczącej zagrożenia grypą Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła.
 • GIS: Monitorujemy sytuację na Ukrainie

  Zwracamy się do podróżnych, aby - jeżeli nie muszą - nie udawali się na Ukrainę - zaapelował Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła. Na Ukrainie wystąpiła epidemia grypy A/H1N1. Poinformował też, że polskie służby monitorują rozwój sytuacji w tym kraju, a w graniczących z nim polskich województwach nie odnotowano wzrostu zachorowań.
 • Przyjaciele Karola Wojtyły na Jasnej Górze

  Przyjaciele Karola Wojtyły na Jasnej Górze

  Grupa krakowskich przyjaciół i wychowanków papieża Jana Pawła II z czasów, kiedy Karol Wojtyła był wikariuszem, duszpasterzem akademickim i biskupem krakowskim, modliła się na Jasnej Górze.
 • Już 100 przypadków wirusa A/H1N1 w Polsce

  Już 100 przypadków wirusa A/H1N1 w Polsce

  Główny inspektor sanitarny Andrzej Wojtyła poinformował dziś, że w Polsce odnotowano od 28 kwietnia br. 100 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem A/H1N1.
 • "Zakazane" rekolekcje?

  "Zakazane" rekolekcje?

  Czytając "Beskidzkie rekolekcje" dr Wandy Półtawskiej, podążając szlakiem rekolekcyjno-pamiętnikarskim, nie sposób zagłuszyć w sobie prośby o przyzwolenie poznania przede wszystkim Tego, który rozedrze niebiosa, aby nam powiedzieć, czym jesteśmy w Jego oczach (por. Iz 63, 19).
 • "Sytuacja epidemiologiczna jest dobra"

  Sytuacja epidemiologiczna w zakresie grypy A/H1N1 jest dobra, nie ma na razie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa - powiedział Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła na konferencji prasowej w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.