Wojtek Wolski

Synonimy:
wojciech wolski, Wolski wolski wojtek
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojtek Wolski (438)

 • Pjongczang 2018. Wojtek Wolski: To mój największy sukces w życiu!

  Pjongczang 2018. Wojtek Wolski: To mój największy sukces w życiu!

  - Obudziłem się dziś rano i pomyślałem: "Może ta porażka z Niemcami się nie zdarzyła? Może ten mecz jest dopiero przed nami?". Później jednak skoncentrować się na walce o brąz. I udało się! Mamy medal, to mój największy sukces w życiu - cieszył się w rozmowie z nami napastnik hokeistów Kanady Wojtek Wolski.
 • Pjongczang 2018. Czechy - Kanada 4-6 w meczu o brązowe medale

  Pjongczang 2018. Czechy - Kanada 4-6 w meczu o brązowe medale

  Ekipa "Klonowego Liścia" odbudowała się mentalnie po porażce z Niemcami w półfinale turnieju hokeistów. Kanadyjczycy zasłużenie pokonali Czechów 6-4 i zdobyli brązowe medale. Szóstą bramkę dla nich strzelił urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski.
 • Pjongczang 2018. Wolski: W półfinale nie ma słabeuszy

  Pjongczang 2018. Wolski: W półfinale nie ma słabeuszy

  - Na igrzyskach każdy mecz jest zacięty, nawet Korea długo się trzymała w meczu z Finami. O zwycięstwie decydują szczegóły: jedna przewaga liczebna, jeden błąd, niesamowita interwencja bramkarza. Musisz być gotowy na każdą zmianę, na każde wyjście na lód - powiedział nam napastnik Kanady o polskich korzeniach Wojtek Wolski po awansie do półfinału IO.
 • Pjongczang 2018. Kanada - Finlandia 1-0 w ćwierćfinale hokeistów

  Pjongczang 2018. Kanada - Finlandia 1-0 w ćwierćfinale hokeistów

  W hicie ćwierćfinału turnieju olimpijskiego hokeistów emocji nie brakowało do samego końca. Kanada z Wojtkiem Wolskim w składzie pokonała skromnie Finów 1-0 i pojutrze zmierzy się z Niemcami.
 • Pjongczang 2018. Kanada wygrała z Koreą i jest w ćwierćfinale

  Pjongczang 2018. Kanada wygrała z Koreą i jest w ćwierćfinale

  Kanada pokonała w niedzielę Koreę Południową 4-0 (1-0, 1-0, 2-0) i awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Przy pierwszym trafieniu dla mistrzów olimpijskich z Soczi asystę zaliczył Wojtek Wolski.
 • Pjongczang 2018. Wolski: Jeśli żona mnie puści, to wrócę do Polski

  Pjongczang 2018. Wolski: Jeśli żona mnie puści, to wrócę do Polski

  - Jeśli tylko czas pozwoli i żona mnie puści, to znowu przyjadę do Polski szkolić hokejowy narybek - zapowiada hokeista Kanady Wojtek Wolski, który wykorzystał dzisiaj rzut karny, ale jego ekipa i tak uległa po karnych Czechom 2-3.
 • Pjongczang 2018. Kanada - Czechy 2-3 po karnych

  Pjongczang 2018. Kanada - Czechy 2-3 po karnych

  Nawet grając bez zawodników NHL w składzie Kanadyjczycy i Czesi stworzyli hokejową ucztę. Wygrali ją po karnych nasi południowi sąsiedzi.
 • Pjongczang 2018. Wolski: Będę opowiadał o tym meczu wnukom!

  Pjongczang 2018. Wolski: Będę opowiadał o tym meczu wnukom!

  - Wygraliśmy 5-1, strzeliłem dwa gole, a na trybunach wspierało mnie 11 członków mojej rodziny. Ten mecz zapamiętam do końca życia, będą chwalił się nim wnukom - powiedział naszemu wysłannikowi do Korei Michałowi Białońskiemu urodzony w Polsce hokeista Kanady Wojtek Wolski, po wygranej 5-1 nad Szwajcarią, podczas IO w Kwandong Hockey Center.
 • Pjongczang 2018. Szwajcaria - Kanada 1-5, dwie bramki Wojtka Wolskiego

  Pjongczang 2018. Szwajcaria - Kanada 1-5, dwie bramki Wojtka Wolskiego

  Hokeiści Kanady pokonali reprezentację Szwajcarii 5-1 (2-0, 2-0, 1-1) w pierwszym meczu grupy A turnieju olimpijskiego w Pjongczangu. Dwie bramki dla Kanadyjczyków strzelił urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski.
 • Pjongczang 2018. Olimpijscy herosi III. Wojtek Wolski – człowiek z mocnym kręgosłupem

  Pjongczang 2018. Olimpijscy herosi III. Wojtek Wolski – człowiek z mocnym kręgosłupem

  Wojtek Wolski i jego długa droga z Zabrza, gdzie się urodził i przeżył dwa lata, do olimpijskiej reprezentacji Kanady w hokeju na lodzie, to jedna z najbardziej intrygujących opowieści w Pjongczangu. Dziś Kanada, z nim w składzie, rozpocznie turniej meczem ze Szwajcarią o 13:10 polskiego czasu. Transmisja w Eurosporcie.

Filmy - Wojtek Wolski (18)

 • Pjongczang 2018. Kanada - Czechy 2-3 po karnych. Wideo

  Świetny mecz w olimpijskim turnieju hokejowym. Kanada przegrała z Czechami 2-3 po rzutach karnych. Oto seria rzutów karnych, w której jedną z bramek zdobył urodzony w Zabrzu, a reprezentujący drużynę „Klonowego Liścia”, Wojtek Wolski. Igrzyska na żywo w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.
 • Pjongczang 2018. Wolski znów strzela dla Kanady. Wideo

  Kolejny gol mającego polskie korzenie Wojtka Wolskiego dla Kanady. Po dwóch bramkach w pierwszym meczu przeciwko Szwajcarom, tym razem hokeista pokonał z rzutu karnego bramkarza Czechów. Drużyna „Klonowego Liścia” uległa jednak po rzutach karnych 2-3.
 • Pjongczang 2018. Dwa gole Wojtka Wolskiego w meczu Szwajcaria - Kanada (1-5). Wideo

  Zobacz dwa gole Wojtka Wolskego, Kanadyjczyka o polskich korzeniach, który dwukrotnie skarcił bramkarza Szwajcarii na meczu grupowym hokeja na lodzie podczas igrzysk w Pjongczangu.
 • Wojciech Wolski o powrocie po kontuzji i prowadzeniu "Byrski Camp"

  - Fajnie jest w domu, ale też tęsknię za grą. Jak patrzę na mecze, to myślę o tym, że chce jeszcze grać - mówił, wracający po ciężkiej kontuzji, hokeista Wojciech Wolski.