Wojciech Pszoniak

Artykuły - Wojciech Pszoniak (56)

 • Wojciech Pszoniak kończy 75 lat

  Wojciech Pszoniak kończy 75 lat

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Wojciech Pszoniak, obchodzi we wtorek, 2 maja, 75. urodziny. Najsłynniejsze role zawdzięcza Andrzejowi Wajdzie, u którego wystąpił m.in. w "Ziemi obiecanej" (Moryc Welt), "Dantonie" (Maksymilian Robespierre) oraz "Korczaku" (Janusz Korczak).
 • Lwowskie sentymenty Wojciecha Pszoniaka

  Lwowskie sentymenty Wojciecha Pszoniaka

  Znany polski aktor Wojciech Pszoniak opowiada o swoich lwowskich korzeniach, o tym, jak zamienił kresowy akcent na śląską gwarę i jak poszukiwał we Lwowie miejsc znanych z dawnych fotografii.
 • Wojciech Pszoniak laureatem Splendora Splendorów

  Wojciech Pszoniak laureatem Splendora Splendorów

  7 grudnia poznaliśmy laureatów nagród Teatru Polskiego Radia - Wielkich Splendorów dla wybitnych twórców teatru radiowego. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Elżbieta Kępińska, Marcin Troński, Wojciech Pszoniak, Ingmar Villqist oraz zespól twórców i realizatorów powieści radiowej "W Jezioranach".
 • Wojciech Pszoniak: Gdzie poniósł klęskę?

  Wojciech Pszoniak: Gdzie poniósł klęskę?

  Wojciech Pszoniak obchodzi swoje 70. urodziny. Jeden z jego benefisów odbył się w w poniedziałek, 22 października, w radiowej Trójce. Przybyło wielu przyjaciół aktora, m.in. Małgorzata Braunek i Borys Szyc.
 • Wojciech Pszoniak- Biografia

  "Pszoniak - grając - nie wyzbywa się samego siebie. Buduje role nie z elementów zewnętrznych, obcych, których można się wyuczyć, lecz z tego ludzkiego materiału będącego w nim samym, w jego bogatej - jak w każdym człowieku - osobowości, której nie pragnie ukryć pod kostiumami, szminką, lecz z której czerpie wewnętrzną prawdę". (Maciej Karpiński, Pszoniak, Warszawa 1976)
 • Pszoniak, którym nie jestem

  Pszoniak, którym nie jestem

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Wojciech Pszoniak, skończył w środę, 2 maja, 70 lat. Najsłynniejsze role zawdzięcza Andrzejowi Wajdzie, u którego wystąpił m.in. w "Ziemi obiecanej" (Moryc Welt), "Dantonie" (Maksymilian Robespierre) oraz "Korczaku" (Janusz Korczak).
 • Wojciech Pszoniak kończy 70 lat

  Wojciech Pszoniak kończy 70 lat

  Wojciech Pszoniak - jedna z największych osobowości aktorskich polskiego filmu i teatru - kończy w środę 70 lat. Jubileusz świętować będzie w Gliwicach, gdzie dorastał. Odbierze honorowe obywatelstwo miasta, spotka się z fanami i przyjaciółmi.
 • "Ziemia obiecana": Młodzi, pełni entuzjazmu

  "Ziemia obiecana": Młodzi, pełni entuzjazmu

  Twórcy i obsada "Ziemi obiecanej", wśród nich reżyser Andrzej Wajda oraz aktorzy Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn, spotkali się w niedzielę w Krakowie na uroczystym pokazie tego filmu w wersji zrekonstruowanej cyfrowo.

Zdjęcia - Wojciech Pszoniak (2)

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Wojciech Pszoniak (2)