woda w butelkach

Artykuły - Woda w butelkach (5)

 • PE chce byśmy pili kranówkę

  PE chce byśmy pili kranówkę

  PE opowiedział się za tym, aby ludzie pili więcej kranówki, zamiast kupować wodę w butelkach. Europosłowie podkreślają, że woda z kranu jest znacznie tańsza i lepsza dla środowiska. Według KE, gospodarstwa domowe w UE dzięki temu mogą zaoszczędzić ponad 600 mln euro rocznie.
 • Włochy: Sprzedaż wody stojącej na słońcu to wykroczenie

  Włochy: Sprzedaż wody stojącej na słońcu to wykroczenie

  Sprzedaż wody w plastikowych butelkach stojących na słońcu jest wykroczeniem, za które kara wynosi do 1500 euro- orzekł włoski Sąd Najwyższy. Podkreślił, że takie postępowanie stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów.
 • Butelkowana woda skażona mikroplastikiem

  Butelkowana woda skażona mikroplastikiem

  Najnowsze badania przeprowadzone na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że woda sprzedawana w plastikowych butelkach jest zanieczyszczona. Czy może nam to zaszkodzić?
 • Wodny interes. Butelka wody na lotniskach - od 2 zł do 6,50 zł

  Wodny interes. Butelka wody na lotniskach - od 2 zł do 6,50 zł

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), zaalarmowany przez pasażerów narzekających na wygórowane ceny wody w strefach wolnocłowych polskich lotnisk, poprosił zarządców portów lotniczych o szczegółowe dane na ten temat. Okazało się, że najtańsza woda jest w Rzeszowie i Lublinie; najdroższa - w Poznaniu i Katowicach.
 • Co płynie w twoim kranie?

  Co płynie w twoim kranie?

  Wśród polskiego społeczeństwa wciąż krąży mit dotyczący niezdrowej wody w kranie. Większość uważa, że nie nadaje się do picia, tymczasem w wielu miejsca jest lepsza niż ta z butelki...