woda mineralna

Artykuły - Woda mineralna (32)

Filmy - Woda mineralna (3)

  • Kiedy woda może nam zaszkodzić?

    Nasze ciało w około 60% składa się z wody. Bez uzupełniania płynów człowiek może przeżyć maksymalnie 7 dni. Woda usuwa toksyny z organizmu, reguluje ciepłotę ciała i nawilża błony śluzowe. Jakie rodzaje wód powinniśmy pić, kiedy mogą nam pomóc a kiedy zaszkodzić?
  • Z bąbelkami czy bez? Zobacz, która woda jest najlepsza

    Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego względu rośnie popularność wody butelkowanej. Na półkach sklepowych obok siebie stoją rożne rodzaje wód: mineralne, źródlane, z gazem lub bez. Czym różnią się od siebie? Jaki typ wody jest najlepszy dla organizmu? A może należy pić przysłowiową „kranówę”? - Jeżeli chodzi o wodę źródlaną, ona jest najbezpieczniejsza i każdy może ją pić, ponieważ jest to z reguły woda nisko lub średniozmineralizowana. Ona będzie świetna w przygotowywaniu posiłków np. zupy. Jest również polecana matkom, które przygotowują dzieciom mieszanki mleczne. Natomiast jeżeli chodzi o wody mineralne to zależy o jakim stopniu mineralizacji mówimy, takie wody możemy podzielić na nisko, średnio i wysokozmineralizowane – mówi Monika Stromkie-Złomaniec, specjalista ds. żywienia człowieka.
  • Kranówka równie wartościowa jak butelkowane wody mineralne!

    Najgorsze są tak modne ostatnio mineralne wody smakowe, a najlepsza i najzdrowsza - zwykła kranówka! Niemożliwe? A jednak! Polską kranówkę można bezpiecznie pić. Lekarze zapewniają, że - aby była zdatna do spożycia - nie trzeba jej nawet gotować. Jest to nawet niewskazane, ponieważ traci ona wówczas cenne składniki, jak choćby minerały: wapń, magnez, mangan czy cynk. Substancji tych pozbawia wodę także proces filtrowania. - Wodę z polskich kranów można pić bez żadnych obaw o zakażenie. Jest naprawdę zdrowa - mówi Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej.