włoskie

Artykuły - Włoskie (131)

 • Kościukiewicz w głównej roli we włoskim serialu

  Kościukiewicz w głównej roli we włoskim serialu

  Mateusz Kościukiewicz ("W imię...") zagra tytułową rolę w dwuodcinkowej włoskiej produkcji telewizyjnej "Francis" w reżyserii Liliany Cavani. Wcieli się w niej w postać świętego Franciszka
 • Nowy raj dla mafii. "Mafia przestała być włoskim fenomenem"

  Nowy raj dla mafii. "Mafia przestała być włoskim fenomenem"

  Banki, budowy, gry losowe - Eksperci uważają, że struktury mafijne obecne są w niemal wszystkich dziedzinach życia w Niemczech. Krytykują, że ten problem jest bagatelizowany przez politykę.
 • Włoskie lody nie znają kryzysu

  Włoskie lody nie znają kryzysu

  Włoskie lody nie znają kryzysu. Mimo trudności materialnych Włosi spożywają ich coraz więcej. Tamtejsi lodziarze szykują się do europejskiego dnia lodów, który będzie obchodzony 24 marca.
 • Włoskie ostrzeżenie przed wstrzymaniem dostaw gazu z Rosji

  Włoskie ostrzeżenie przed wstrzymaniem dostaw gazu z Rosji

  Szef największego włoskiego koncernu energetycznego Eni, Paolo Scaroni, ostrzegł w poniedziałek Europę przed możliwością przerwania dostaw rosyjskiego gazu podczas następnej zimy, co może być spowodowane napięciami w relacjach Rosja-Ukraina - podał "Financial Times".
 • "Ida" wchodzi do włoskich kin

  "Ida" wchodzi do włoskich kin

  W Rzymie i w Mediolanie odbyły się przedpremierowe pokazy "Idy" Pawła Pawlikowskiego. Film, wchodzący na ekrany włoskich kin w czwartek, 13 marca, już zyskał ogromny aplauz krytyki i został uznany za arcydzieło. Przed rzymską projekcją na Zatybrzu został przedstawiony jako "klejnot".
 • Kasia Smutniak bohaterką włoskich mediów

  Kasia Smutniak bohaterką włoskich mediów

  Pierwszy weekend marca należy we Włoszech niewątpliwie do Kasi Smutniak. Ta mieszkająca nad Tybrem modelka i aktorka zagrała główną roli w filmie "Zapnijcie pasy" w reżyserii Ferzana Ozpeteka. Produkcja wejdzie na ekrany włoskich kin 6 marca.
 • Telewizja RAI ma 60 lat

  Telewizja RAI ma 60 lat

  "RAI - włoskie radio i telewizja rozpoczyna dzisiaj regularne nadawanie programów telewizyjnych" - te słowa wypowiedziała spikerka Fulvia Colombo 3 stycznia 1954 roku w studiu w Mediolanie. W piątek zaczynają się obchody 60-lecia włoskiej telewizji publicznej.
 • Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy kupią książki

  Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy kupią książki

  Ulgi podatkowe dla tych, którzy będą kupować książki, zapowiedziało włoskie ministerstwo rozwoju gospodarczego. Wyjaśniono, że celem tego rozwiązania jest wsparcie czytelnictwa i przeżywających trudności księgarń, które nie należą do wielkich sieci sprzedaży.
 • Smutniak w teledysku włoskiej grupy rockowej

  Smutniak w teledysku włoskiej grupy rockowej

  Kasia Smutniak wystąpiła w najnowszym teledysku znanego włoskiego zespołu rockowego Marlene Kuntz.
 • Ariana Grande - biografia

  Mająca włoskie korzenie Ariana Grande to amerykańska aktorka i piosenkarka. Ariana zdobyła popularność jako Cat Valentine występując w sitcomie "Victorious" prezentowanym na kanale Nickelodeon. Swój aktorski talent potwierdziła rolą Charlotte w musicalu "13". W 2013 roku, w wieku 20 lat, Amerykanka zadebiutowała albumem "Yours Truly". Płyta utrzymana w stylistyce R&B i pop dotarła na szczyt listy "Billboardu". Wydawnictwo promowały single "The Way", "Baby I" i "Right There".