własna działalność gospodarcza

Artykuły - Własna działalność gospodarcza (14)

 • Polski Ład. Ekspert: Samozatrudnienie przestanie się opłacać

  Polski Ład. Ekspert: Samozatrudnienie przestanie się opłacać

  Na zapowiedzianych zmianach w "Polskim Ładzie" najwięcej stracą samozatrudnieni oraz zarabiający na umowach o pracę powyżej 10 tys. zł brutto. Natomiast najmocniej zyskają osoby zarabiające do 6,5 tys. zł. Mam nadzieję, że wraz z tą reforma cały system zostanie uproszczony - ocenia Paweł Wojciechowski, główny ekonomista Pracodawców RP, były minister finansów.
 • Chcesz założyć firmę? Możesz to zrobić online

  Chcesz założyć firmę? Możesz to zrobić online

  Myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Pamiętaj, że możesz to zrobić online. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać podczas wypełniania wniosków do CEIDG i ZUS.
 • Własny biznes w czasach pandemii? To wcale nie taki zły pomysł

  Własny biznes w czasach pandemii? To wcale nie taki zły pomysł

  Jest wiele powodów, dla których dzisiaj pomimo pandemii, warto założyć własną działalność gospodarczą.
 • Koronawirus. Jak zawiesić działalność gospodarczą?

  Koronawirus. Jak zawiesić działalność gospodarczą?

  W związku z epidemią koronawirusa w Polsce przedsiębiorcy coraz częściej zastanawiają się, jak będzie wyglądała ich przyszłość. Niektórzy już teraz rozważają zawieszenie działalności gospodarczej. O czym należy pamiętać, jeżeli chcesz zdecydować się na taki krok?
 • 26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  230 absolwentów łódzkich szkół zawodowych może otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 26 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – poinformował wczoraj wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Na program wsparcia przeznaczono ponad 5 mln zł.
 • Czy warto pracować dla dawnej firmy?

  Czy warto pracować dla dawnej firmy?

  Młode mamy potrafią godzić obowiązki rodzicielskie z pracą zawodową. Chcą wiedzieć, jakie rozwiązania dotyczące własnej działalności gospodarczej będą dla nich najbardziej korzystne.
 • "Puls Biznesu": Polak chce być swoim własnym szefem

  "Puls Biznesu": Polak chce być swoim własnym szefem

  Samodzielność, elastyczne godziny pracy i dodatkowy dochód motywują Polaków do myślenia o założeniu własnej firmy - informuje "Puls Biznesu".
 • Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  Po ok. 21 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dostanie 1277 bezrobotnych osób z woj. śląskiego. Nabór do nowego projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach (WUP) pod hasłem "Kierunek Przedsiębiorczość" ma ruszyć na przełomie sierpnia i września.
 • Ruch Palikota chce, by Polacy mogli zakładać firmy na próbę

  Ruch Palikota chce, by Polacy mogli zakładać firmy na próbę

  Ruch Palikota chce zwiększyć liczbę zakładanych firm przez wprowadzenie zwolnienia ze składek emerytalnych i podatku dochodowego w pierwszych 90 dniach funkcjonowania firmy. Pozwólmy Polakom na próbę, na sprawdzenie, czy się do tego nadają - apelują posłowie RP.

Filmy - Własna działalność gospodarcza (5)

 • Prowadzisz firmę? Sprawdź, gdzie musisz się rejestrować, na co uważać i komu płacić

  Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność bardzo często na chwilę po jej rejestracji otrzymują szereg pism, których forma często wygląda jak nakaz zapłaty, dzięki której nasza działalność zostanie wpisana do jakiegoś rejestru. Tymczasem prawo nie nakłada na przedsiębiorców takich obowiązków. Co zrobić, gdy dostaniemy takie pismo? Na co zwracać uwagę i jakie rzeczywiście obowiązki spoczywają na przedsiębiorcach? Więcej w materiale wideo.
 • Każdy na własnej działalności gospodarczej - przyszłość rynku pracy?

  Każdy pracownik, od podstawowych stanowisk w przemyśle do stanowisk menadżerskich, na własnej działalności gospodarczej – tak może wyglądać przyszłość rynku pracy. Będzie się to wiązało ze zmianami technologicznymi. Choć dziś pomysł ten wydaje się nierealny, to zdaniem Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan, w przyszłości będzie on postrzegany inaczej.
 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej w kilka dni

  Tylko kilka dni, a nie jak do tej pory miesiąc, będzie potrzebował przedsiębiorca na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Umożliwi to nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, która dziś wchodzi w życie. Jej głównym zadaniem jest uproszczenie procedur związanych z wpisem do KRS. – Do tej pory wnioskodawca razem z wnioskiem o wpis do KRS składał również zgłoszenie identyfikacyjne skierowane do urzędu statystycznego, ZUS oraz urzędu skarbowego – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Damian Szczygielski z kancelarii Domański, Zakrzewski, Palinka.
 • 60 tys. pożyczki dla studentów i absolwentów na założenie działalności

  Osobami uprawnionymi do uzyskania takiej pożyczki są studenci ostatniego roku każdego rodzaju studiów oraz absolwenci wyższych uczelni. Mogą składać wnioski w odstępie nie dłuższym niż 48 miesięcy od dnia uzyskania dyplomu. To jest program pilotażowy, realizowany w tej chwili w trzech województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim. Pula pieniędzy, którymi dysponujemy jako Mazowsze na cały projekt to jest 8,8 mln zł – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Sypuła, prezes Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego.