Władysław Pasikowski

Synonimy:
Pasikowski Władysław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Władysław Pasikowski (50)

 • Władysław Pasikowski: Nakręcę "Psy 4", jeśli "Psy 3" obejrzą 2 miliony widzów

  Władysław Pasikowski: Nakręcę "Psy 4", jeśli "Psy 3" obejrzą 2 miliony widzów

  W ciągu trzech pierwszych dni od premiery film "Psy 3. W imię zasad" obejrzało prawie 400 tysięcy widzów. To wynik, który sprawia, że film Władysława Pasikowskiego może się pochwalić najlepszym w tym roku otwarciem. Sam reżyser uważa jednak, że to mało. I zapowiada, że ma już pomysł na kolejną część "Psów", ale nakręci ją tylko wtedy, gdy trzecią odsłonę obejrzą w kinach przynajmniej 2 miliony osób.
 • "Psy 3": Cezary Pazura o przełomie w karierze

  "Psy 3": Cezary Pazura o przełomie w karierze

  Po ponad 25 latach od premiery "Psów" Cerazy Pazura znów otrzymał od Władysława Pasikowskiego szansę wcielenia się w postać Nowego. W filmie "Psy 3. W imię zasad aktor zagrał rolę dramatyczną, z czego się cieszy, bo kojarzony jest z komediami. Czy ten film nada jego karierze nowy kierunek?
 • Ruszyły zdjęcia do filmu "Psy 3"

  Ruszyły zdjęcia do filmu "Psy 3"

  W marcu 2019 roku reżyser Władysław Pasikowski zdradził, że jego kolejnym filmem po "Kurierze" będzie trzecia część "Psów". Zdjęcia do długo wyczekiwanej kontynuacji właśnie się rozpoczęły, o czym poinformował Cezary Pazura.
 • ​Władysław Pasikowski: Nie tylko "Psy"

  ​Władysław Pasikowski: Nie tylko "Psy"

  Władysław Pasikowski jest jednym z najważniejszych polskich reżyserów, którzy rozpoczęli swoją karierę po 1989 roku. Jego debiut zelektryzował publiczność. Natomiast "Psy" przeszły do historii jako brutalne rozliczenie z poprzednim ustrojem. Chociaż reżyser tworzy do dziś, nie udało mu się już powtórzyć sukcesu pierwszych produkcji. 14 czerwca 2019 Pasikowski skończył 60 lat.
 • Władysław Pasikowski w RMF FM: Jak tylko skończę "Kuriera", zaczynam zdjęcia do "Psów 3"

  Władysław Pasikowski w RMF FM: Jak tylko skończę "Kuriera", zaczynam zdjęcia do "Psów 3"

  "Kurier" to historia inspirowana misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Z brzmiącym w tle pytaniem o zasadność decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. "Pytanie jest trochę o imponderabilia, ile warta jest wolność, niepodległość, ile warta jest nasza godność" - mówi w RMF FM Władysław Pasikowski. Z reżyserem rozmawia Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.
 • "Kurier": Drugi zwiastun najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego [wideo]

  "Kurier": Drugi zwiastun najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego [wideo]

  Bondowska misja, śmiertelni wrogowie, piękne kobiety i cała masa efektów specjalnych! Oto drugi oficjalny zwiastun sensacyjno-szpiegowskiej superprodukcji „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
 • Krzysztof Zalewski promuje "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  Krzysztof Zalewski promuje "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  "Kurier", najnowszy film Władysława Pasikowskiego, opowie o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Premiera zbliża się wielkimi krokami. Właśnie pojawił się teledysk promujący film. Wykonawcą piosenki "Kurier" jest Krzysztof Zalewski.
 • Trwają zdjęcia do "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  Trwają zdjęcia do "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  - Chcemy, żeby młodzi ludzie po filmie "Kurier" zaczęli szukać informacji o Janie Nowaku-Jeziorańskim; żeby film stał się pretekstem do zajęcia się człowiekiem, któremu Polska jest winna podziękowanie - powiedział PAP dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
 • "Kurier": Pasikowski szuka statystów!

  "Kurier": Pasikowski szuka statystów!

  ​Chcesz zagrać u Władysława Pasikowskiego? Twórcy "Kuriera" szukają statystów do filmu, który inspirowany jest misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Trzeba mieć od 18 do 24 lat i przyjść na casting 7 sierpnia do Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • "Kurier": Nowy film Pasikowskiego

  "Kurier": Nowy film Pasikowskiego

  We wtorek, 19 czerwca, ruszą zdjęcia do nowego filmu Władysława Pasikowskiego "Kurier" - sensacyjnego kina historycznego, które inspirowane jest misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. "Pierwszy klaps padnie w Warszawie" - potwierdza w rozmowie z RMF FM Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest współproducentem filmu.

Filmy - Władysław Pasikowski (2)

 • "Psy"

  Kultowe "Psy” Władysława Pasikowskiego wracają na duży ekran. Zrekonstruowany cyfrowo obraz oglądać można od 16 maja w kinach studyjnych.
 • "Pokłosie" (2)

  Dwóch braci - i ukryta między kawałkami zniszczonego przez Józka asfaltu i nagrobnymi macewami historia dramatu, jaki rozegrał się we wsi podczas II wojny światowej. Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat.