Władysław Pasikowski

Synonimy:
Pasikowski Władysław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Władysław Pasikowski (50)

 • Władysław Pasikowski: Nakręcę "Psy 4", jeśli "Psy 3" obejrzą 2 miliony widzów

  Władysław Pasikowski: Nakręcę "Psy 4", jeśli "Psy 3" obejrzą 2 miliony widzów

  W ciągu trzech pierwszych dni od premiery film "Psy 3. W imię zasad" obejrzało prawie 400 tysięcy widzów. To wynik, który sprawia, że film Władysława Pasikowskiego może się pochwalić najlepszym w tym roku otwarciem. Sam reżyser uważa jednak, że to mało. I zapowiada, że ma już pomysł na kolejną część "Psów", ale nakręci ją tylko wtedy, gdy trzecią odsłonę obejrzą w kinach przynajmniej 2 miliony osób.
 • "Psy 3": Cezary Pazura o przełomie w karierze

  "Psy 3": Cezary Pazura o przełomie w karierze

  Po ponad 25 latach od premiery "Psów" Cerazy Pazura znów otrzymał od Władysława Pasikowskiego szansę wcielenia się w postać Nowego. W filmie "Psy 3. W imię zasad aktor zagrał rolę dramatyczną, z czego się cieszy, bo kojarzony jest z komediami. Czy ten film nada jego karierze nowy kierunek?
 • Ruszyły zdjęcia do filmu "Psy 3"

  Ruszyły zdjęcia do filmu "Psy 3"

  W marcu 2019 roku reżyser Władysław Pasikowski zdradził, że jego kolejnym filmem po "Kurierze" będzie trzecia część "Psów". Zdjęcia do długo wyczekiwanej kontynuacji właśnie się rozpoczęły, o czym poinformował Cezary Pazura.
 • ​Władysław Pasikowski: Nie tylko "Psy"

  ​Władysław Pasikowski: Nie tylko "Psy"

  Władysław Pasikowski jest jednym z najważniejszych polskich reżyserów, którzy rozpoczęli swoją karierę po 1989 roku. Jego debiut zelektryzował publiczność. Natomiast "Psy" przeszły do historii jako brutalne rozliczenie z poprzednim ustrojem. Chociaż reżyser tworzy do dziś, nie udało mu się już powtórzyć sukcesu pierwszych produkcji. 14 czerwca 2019 Pasikowski skończył 60 lat.
 • Władysław Pasikowski w RMF FM: Jak tylko skończę "Kuriera", zaczynam zdjęcia do "Psów 3"

  Władysław Pasikowski w RMF FM: Jak tylko skończę "Kuriera", zaczynam zdjęcia do "Psów 3"

  "Kurier" to historia inspirowana misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Z brzmiącym w tle pytaniem o zasadność decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. "Pytanie jest trochę o imponderabilia, ile warta jest wolność, niepodległość, ile warta jest nasza godność" - mówi w RMF FM Władysław Pasikowski. Z reżyserem rozmawia Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.
 • "Kurier": Drugi zwiastun najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego [wideo]

  "Kurier": Drugi zwiastun najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego [wideo]

  Bondowska misja, śmiertelni wrogowie, piękne kobiety i cała masa efektów specjalnych! Oto drugi oficjalny zwiastun sensacyjno-szpiegowskiej superprodukcji „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
 • Krzysztof Zalewski promuje "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  Krzysztof Zalewski promuje "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  "Kurier", najnowszy film Władysława Pasikowskiego, opowie o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Premiera zbliża się wielkimi krokami. Właśnie pojawił się teledysk promujący film. Wykonawcą piosenki "Kurier" jest Krzysztof Zalewski.
 • Trwają zdjęcia do "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  Trwają zdjęcia do "Kuriera" Władysława Pasikowskiego

  - Chcemy, żeby młodzi ludzie po filmie "Kurier" zaczęli szukać informacji o Janie Nowaku-Jeziorańskim; żeby film stał się pretekstem do zajęcia się człowiekiem, któremu Polska jest winna podziękowanie - powiedział PAP dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
 • "Kurier": Pasikowski szuka statystów!

  "Kurier": Pasikowski szuka statystów!

  ​Chcesz zagrać u Władysława Pasikowskiego? Twórcy "Kuriera" szukają statystów do filmu, który inspirowany jest misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Trzeba mieć od 18 do 24 lat i przyjść na casting 7 sierpnia do Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • "Kurier": Nowy film Pasikowskiego

  "Kurier": Nowy film Pasikowskiego

  We wtorek, 19 czerwca, ruszą zdjęcia do nowego filmu Władysława Pasikowskiego "Kurier" - sensacyjnego kina historycznego, które inspirowane jest misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. "Pierwszy klaps padnie w Warszawie" - potwierdza w rozmowie z RMF FM Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest współproducentem filmu.

Filmy - Władysław Pasikowski (6)

 • "Psy"

  Kultowe "Psy” Władysława Pasikowskiego wracają na duży ekran. Zrekonstruowany cyfrowo obraz oglądać można od 16 maja w kinach studyjnych.
 • Aktorzy o scenie Sylwestra z 1970 roku

  Odbył się kolejny dzień zdjęciowy na planie filmu "Jack Strong". - Kręcimy scenę Sylwestra z roku 1970. Ci, którzy pamiętają wiedzą, że to nie była miła zima, to był czas zamieszek w Gdańsku - mówi Zbigniew Zamachowski. - Przenieśliśmy się w inne czasy na tym planie - dodaje Mirosław Baka. - Ta scena przypomina mi "Wesele" Wyspiańskiego - podsumowuje Ireneusz Czop. Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Władysław Pasikowski.
 • Baka: To kontrowersyjny film

  Władek (Pasikowski - przyp. red.) kręci kontrowersyjne filmy i to bardzo dobrze - mówi Mirosław Baka, który gra jedną z ról w filmie "Jack Strong".
 • Maja Ostaszewska: Nie da się opowiedzieć tej historii bez pokazania rodziny

  Ruszyły zdjęcia na planie filmu "Jack Strong", który opowiada historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Reżyserem i autorem scenariusza jest Władysław Pasikowski. - Nie da się opowiedzieć tej historii, bez pokazania rodziny - mówi Maja Ostaszewska, która partneruje Marcinowi Dorocińskiemu. W filmie zobaczymy również m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego. Premiera zaplanowana jest na grudzień 2013 roku.