Władysław Ćwierz

Artykuły - Władysław Ćwierz (8)

 • Artur Szpilka dla Interii: Dzisiaj nie ma we mnie tej agresji co kiedyś. Jestem zupełnie innym człowiekiem

  Artur Szpilka dla Interii: Dzisiaj nie ma we mnie tej agresji co kiedyś. Jestem zupełnie innym człowiekiem

  - W tej chwili mam 31 lat, więc gdybym uważał, że dzieje się ze mną coś nie tak, to może bym powiedział: "słuchajcie, to jest koniec". Ale tego nie ma. W pewnym sensie fajne jest to, że niektórzy już całkowicie postawili na mnie krzyżyk i każą mi dać sobie spokój. Dzisiaj moim celem jest przekonanie się, czy ten Artur Szpilka, którego sam najlepiej pamiętam, już - mówiąc w przenośni - umarł, czy nie - opowiada w bardzo osobistej rozmowie z Interią Artur Szpilka, były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej. Dziś sen z powiek spędza "Szpili" powrót do zdrowia, a później zamierza stoczyć walkę, która przyniesie mu odpowiedzi na najważniejsze pytania.
 • Boks. Trener Władysław Ćwierz: Coś dzieje się w głowie Artura, w ringu zamienia się w posąg

  Boks. Trener Władysław Ćwierz: Coś dzieje się w głowie Artura, w ringu zamienia się w posąg

  - Nie będę mówił, jak wyrocznia, bo nie jestem lekarzem, ale po prostu widać, że coś tam dzieje się w głowie Artura. Podszedł do mnie jego promotor Andrzej Wasilewski i powiedział, że teraz zauważył, że w ringu Artur ma strach w oczach - mówi w rozmowie z Interią trener Władysław Ćwierz, wychowawca i pierwszy szkoleniowiec Artura Szpilki z czasów kariery amatorskiej w Górniku Wieliczka.
 • Trener Ćwierz o porażce Szpilki: Jeszcze jeden taki nokaut może sprawić, że zostanie nawet inwalidą

  Trener Ćwierz o porażce Szpilki: Jeszcze jeden taki nokaut może sprawić, że zostanie nawet inwalidą

  - Porozmawiam z Arturem w cztery oczy, jak ojciec z synem, ale właściwie wszystko zależy od niego. Ja mogę mu tylko powiedzieć, że jeszcze jeden taki nokaut może sprawić, że człowiek zostanie nawet inwalidą. Teraz jeszcze jest w porządku, bo to młody chłopak, wysportowany i wytrenowany, ale z czasem to wszystko może dać znać o sobie. Głowa to nie jest żelastwo, o nią trzeba dbać szczególnie - mówi w rozmowie z Interią pierwszy trener w karierze Artura Szpilki, Władysław Ćwierz, poruszony tym, co stało się w walce jego pupila z Dereckiem Chisorą w minioną sobotę na gali w Londynie.
 • Zbigniew Raubo: Artur Szpilka mógł być wielki, a staje się przeciętnym "bokserzyną"

  Zbigniew Raubo: Artur Szpilka mógł być wielki, a staje się przeciętnym "bokserzyną"

  - Arturowi Szpilce nie ma kto dać klapsa w tyłek, strzelić go w mordę i doprowadzić do porządku. To naprawdę fajny dzieciak, ale pozwolono mu na robienie z siebie małpy i mamy tego efekt. Z chłopaka, który mógł być bardzo wielkim zawodnikiem, staje się przeciętnym "bokserzyną" - mówi w rozmowie z Interią Zbigniew Raubo, były trener reprezentacji Polski seniorów, który przed laty doprowadził "Szpilę" do największego sukcesu w karierze amatorskiej, w postaci wicemistrzostwa Europy kadetów w 2005 roku.
 • Adam Kownacki: Pewne słowa Artura Szpilki szczególnie mnie zabolały

  Adam Kownacki: Pewne słowa Artura Szpilki szczególnie mnie zabolały

  - Po kontuzji, gdy naprawdę dokuczał mi ból zęba, Artur napisał do mnie coś takiego: "ciesz się, że ze mną nie walczysz, bo bym cię zabrał do przedszkola i skrzywdził, dzieciaku". To mnie szczególnie zabolało. Wiedziałem, że muszę wziąć tę walkę i pokazać mu, na co mnie stać - mówi w rozmowie z Interią Adam Kownacki, dla wielu niespodziewany pogromca Artura Szpilki przez techniczny nokaut na gali w Nowym Jorku.
 • Władysław Ćwierz: Doradzę Arturowi Szpilce, żeby zrobił badania neurologiczne i psychologiczne

  Władysław Ćwierz: Doradzę Arturowi Szpilce, żeby zrobił badania neurologiczne i psychologiczne

  - Gdy się zdzwonimy, a przecież jestem z Arturem w stałym kontakcie, to doradzę mu, żeby zrobił badania neurologiczne i psychologiczne oraz odpoczął od boksu... Wiem, że lata uciekają, ale zdrowie jest ważniejsze niż wszystko inne - mówi w rozmowie z Interią Władysław Ćwierz, pierwszy trener Artura Szpilki, zszokowany stylem porażki swojego pupila.
 • Szpilka - Wilder. "Będzie pan mówił, że jest pierwszym trenerem mistrza świata"

  Szpilka - Wilder. "Będzie pan mówił, że jest pierwszym trenerem mistrza świata"

  - A kiedy ma próbować jak nie teraz? Jak będzie miał 40 lat? Albo się sprawdzi, albo nie - uważa przed walką Artura Szpilki z Deontayem Wilderem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Władysław Ćwierz, pierwszy trener polskiego boksera.
 • Artur Szpilka - prawdziwa historia

  Jedni go wielbią i wróżą mu świetlaną przyszłość, inni mieszają z błotem, określając mianem groźnie wyglądającego kelnera, którego błyskotliwa kariera zgaśnie, kiedy tylko trafi w ringu na kogoś, kto ma pojęcie o boksowaniu. Artur Szpilka ma rzesze oddanych kibiców i równie pokaźny tłum przeciwników. Ma charyzmę, dzięki której nie można pozostawać wobec niego obojętnym. Czy "Szpila" przyćmi kariery Andrzeja Gołoty oraz Tomasza Adamka i zostanie pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej?