witaminy w ciąży

Artykuły - Witaminy w ciąży (5)

 • Fakty o popularnych witaminach

  Fakty o popularnych witaminach

  - Witamina to substancja, która czyni cię chorym, jeśli jej nie zjesz – stwierdził kiedyś noblista Albert Szent-Gyorgyi, odkrywca witamin C i P. Ale nadmiar witamin też uczynić może chorym. Łatwiej o to przy zażywaniu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E i K .
 • Nadmiar kwasu foliowego i witaminy B12 powoduje autyzm?

  Nadmiar kwasu foliowego i witaminy B12 powoduje autyzm?

  Kontrowersyjne badania wykazały, że ciężarne kobiety zażywające nadmierne ilości syntetycznego kwasu foliowego i witaminy B12 były bardziej narażone na urodzenie dzieci autystycznych w porównaniu do grupy kontrolnej. Czy faktycznie jest się czego bać?
 • Przyjmowanie witamin w ciąży

  Przyjmowanie witamin w ciąży

  Dowiedziałam się, że podobno przez pierwsze trzy miesiące ciąży nie powinno się przyjmować żadnych preparatów witaminowych. Tymczasem ja brałam je od początku ciąży i boję się, że mogłam zaszkodzić swojemu nienarodzonemu dziecku. Jak jest naprawdę?
 • Przyjmowanie witamin w ciąży

  Przyjmowanie witamin w ciąży

  Powiedziałam się, że podobno przez pierwsze trzy miesiące ciąży nie powinno się przyjmować żadnych preparatów witaminowych. Tymczasem ja brałam je od początku ciąży i boję się, że mogłam zaszkodzić swojemu nienarodzonemu dziecku. Jak jest naprawdę?
 • 3 ważne fakty dotyczące brania witamin w ciąży

  3 ważne fakty dotyczące brania witamin w ciąży

  Sprawdź, czy w ciąży powinnaś jeść witaminy. Oto 3 ważne fakty.