Wirusy

Artykuły - Wirusy (273)

Filmy - Wirusy (4)

 • Czy powinniśmy używać suszarek do rąk?

  Pewna amerykańska studentka zbadała powietrze wydmuchiwane z suszarek do rąk. Okazało się, że w ciepłym strumieniu powietrza namnażają się bakterie i grzyby. Co wynikło z badań polskich naukowców? Czy powinniśmy używać suszarek do rąk? Powiedzieli o tym w "Dzień Dobry TVN" mykolog dr Włodzimierz Kita oraz specjalista chorób wewnętrznych i zakaźnych prof. Andrzej Gładysz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Komary przeciwko komarom w walce z groźnymi wirusami

  Brazylia: innowacja w walce z wirusami przenoszonymi przez komary! Zdaniem naukowców z Rio de Janeiro, najskuteczniejszą bronią są... również komary. O co chodzi? Zobaczcie w materiale wideo.
 • Jakie choroby nas zabiją?

  Nadejście kolejnej pandemii to tylko kwestia czasu - twierdzą naukowcy. Wybuchnie w wielkich miastach, w których żyje dziś ponad 50 procent światowej populacji. Najprawdopodobniej będzie ona miała podłoże zwierzęce, co oznacza, że ludzkość zostanie zdziesiątkowana przez wirusy, wobec których współczesna medycyna jest w dużej mierze bezradna...
 • Tatuaż może być niebezpieczny?

  Jak przenoszą się wirusy HCV, HBV i HIV? Czy robiąc tatuaż lub piercing można się zarazić? Prof. Małgorzata Pawłowska opowiada o drogach, jakimi wirusy dostają się do naszych organizmów.