wioślarstwo

Artykuły - Wioślarstwo (155)

 • Tokio 2020. Mahe Drysdale jednak powalczy o kolejny występ i nie kończy kariery

  Tokio 2020. Mahe Drysdale jednak powalczy o kolejny występ i nie kończy kariery

  Dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016) w wioślarskiej jedynce Mahe Drysdale, mimo pierwszych wątpliwości związanych z udziałem w igrzyskach w Tokio po przełożeniu rywalizacji o rok, podjął wyzwanie i chce kontynuować karierę do olimpiady 2021.
 • Zgrupowanie wioślarzy w Wałczu bez kobiecej dwójki podwójnej wagi lekkiej

  Zgrupowanie wioślarzy w Wałczu bez kobiecej dwójki podwójnej wagi lekkiej

  W rozpoczynającym się w poniedziałek zgrupowaniu kadry wioślarskiej w Wałczu zabraknie dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk odpoczywają po przedłużonym pobycie w Portugalii.
 • ​Rowe poprawiła rekord świata w halowym półmaratonie wioślarskim

  Medalistka mistrzostw świata w rywalizacji wioślarskich ósemek Georgina Rowe poprawiła rekord świata w halowym półmaratonie. Najlepszym wynik globu uzyskała w swym domu w Sydney, gdzie trenuje w czasie pandemii koronawirusa.
 • Tokio. Wioślarz Wiktor Chabel im starszy tym lepszy

  Tokio. Wioślarz Wiktor Chabel im starszy tym lepszy

  Wioślarz AZS AWF Poznań Wiktor Chabel ma za sobą najlepszy sezon, zwieńczony srebrnym medalem mistrzostw świata w konkurencji czwórek podwójnych. Niespełna 34-letni zawodnik jest przykładem, że w tej dyscyplinie sportu dojrzały wiek bywa często atutem.
 • Wioślarstwo. Maria Springwald: Srebrny medal bardzo cieszy

  Wioślarstwo. Maria Springwald: Srebrny medal bardzo cieszy

  W sobotę Maria Springwald, wraz z koleżankami z osady Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann, wywalczyła srebrny medal w rywalizacji czwórek podwójnych na mistrzostwach świata w Linzu. Wioślarka AZS AWF Kraków przyznała, że mimo porażki w finale z Chinkami nie odczuwa niedosytu.
 • MŚ w wioślarstwie. Marek Brzeziński cieszy się z kwalifikacji olimpijskiej

  MŚ w wioślarstwie. Marek Brzeziński cieszy się z kwalifikacji olimpijskiej

  Mistrz świata w wioślarskiej czwórce bez sternika Marcin Brzeziński nie krył radości z wywalczenia kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. - Nie wiem, czy to nie cieszy mnie bardziej niż złoty medal - przyznał.
 • Wioślarskie MŚ. Polska czwórka bez sternika ze złotym medalem

  Wioślarskie MŚ. Polska czwórka bez sternika ze złotym medalem

  Polska czwórka bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski zdobyła w Linzu złoty medal wioślarskich mistrzostw świata. "Biało-Czerwoni" już wcześniej wywalczyli kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Tokio.
 • MŚ w wioślarstwie. Polska osada miała kolizję z... sędziami

  MŚ w wioślarstwie. Polska osada miała kolizję z... sędziami

  Startująca w wioślarskich mistrzostwach świata w Linzu polska dwójka bez sternika w składzie: Bartosz Modrzyński i Łukasz Posyłajka miała podczas rywalizacji w ćwierćfinale kolizję z sędziowską motorówką. Doszło do złamania wiosła. Bieg będzie powtórzony.
 • MŚ w wioślarstwie 2023. Poznań przedstawił swoją kandydaturę

  MŚ w wioślarstwie 2023. Poznań przedstawił swoją kandydaturę

  W Rotterdamie podczas posiedzenia Rady Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) Poznań zaprezentował swoją kandydaturę do organizacji wioślarskich świata w 2023 roku. Konkurentami stolicy Wielkopolski są Belgrad oraz litewskie Troki.
 • PŚ w wioślarstwie. Zwycięstwa dwóch polskich osad

  PŚ w wioślarstwie. Zwycięstwa dwóch polskich osad

  Dwie polskie osady - kobieca oraz męska czwórka podwójna - awansowały bezpośrednio do finałów A ostatnich w tym sezonie zawodów wioślarskiego Pucharu Świata w Rotterdamie. W innych konkurencjach "Biało-Czerwoni" popłyną w repasażach.

Filmy - Wioślarstwo (6)

 • Magdalena Fularczyk-Kozłowska: Na sukces pracowałam 16 lat

  W mojej wioślarskiej karierze blisko siedemnaście lat nie było usłane różami. Było mi bardzo ciężko, ale dziś już wiem, że to wszystko działo się z jakiejś przyczyny. Sukces okupiony cierpieniem, czy to kontuzją czy prywatnymi sprawami, jednak bardziej cieszy i jest taki bardziej wartościowy – powiedziała Magdalena Fularczyk-Kozłowska, polska wioślarka i złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. O swojej karierze i ciężkiej pracy rozmawiała z nami podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie.To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Fularczyk-Kozłowska i Madaj ze złotem!

  Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zostały mistrzyniami olimpijskimi w dwójkach podwójnych na dystansie 2000 m podczas regat wioślarskich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na drugim miejscu przypłynęły Brytyjki, a na trzecim Litwinki.To już trzeci medal wywalczony przez "Biało-czerwonych", ale pierwszy złoty!
 • Fularczyk-Kozłowska i Madej ze złotem!

  Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zostały mistrzyniami olimpijskimi w dwójkach podwójnych na dystansie 2000 m podczas regat wioślarskich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na drugim miejscu przypłynęły Brytyjki, a na trzecim Litwinki.To już trzeci medal wywalczony przez "Biało-czerwonych", ale pierwszy złoty!
 • W końcu! Mamy drugi medal na Igrzyskach w Rio!

  Polki w składzie: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczynska i Maria Springwald zajęły trzecie miejsce w finale A czwórki podwójnej podczas regat wioślarskich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobyły drugi medal dla Polski. Wygrały Niemki, a drugie miejsce zajęła Holandia.