wino musujące

Artykuły - Wino musujące (4)

 • Rośnie sprzedaż win musujących

  Rośnie sprzedaż win musujących

  Największe zainteresowanie winami musującymi obserwowane jest w okresie świąteczno - noworocznym. W pozostałej części roku pretekstem do zakupu jest świętowanie różnych prywatnych wydarzeń - sukcesu w pracy czy urodzin. Coraz częściej jednak, po alkohol z bąbelkami sięgamy również bez specjalnej okazji, a kategorii szczególnie służy sezon wiosenno-letni.
 • Polskie wina smakują za granicą

  Polskie wino można już kupić m.in. w Nigerii, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Libanie - informuje "Rzeczpospolita".
 • Napoje fermentowane mogą być prawdziwym hitem

  Napoje fermentowane mogą być prawdziwym hitem

  Sprzedaż win w 2011 r. wzrosła o 6 proc. w stosunku do roku poprzedniego. W ocenie Polskiej Rady Winiarstwa, w kolejnych latach można spodziewać się dalszego zwiększenia sprzedaży. Najchętniej w naszym kraju kupowane są wina stołowe.
 • Polski szampan, czyli gazowany jabol

  Polski szampan, czyli gazowany jabol

  Zwycięstwo smakuje jak francuski szampan - cieszył się Kazimierz Marcinkiewicz, po udanych negocjacjach budżetowych w Brukseli. Masło maślane panie premierze. Jak szampan to wiadomo, że francuski. Innego szampana nie ma. Każdy trunek z bąbelkami produkowany poza Szampanią to po prostu wino musujące.

Filmy - Wino musujące (2)

 • Bezpieczne otwieranie wina musującego

  Korkowane wina musujące i szampany to doskonały sposób choćby na uczczenie specjalnych okazji - jak nic kojarzy się ze świętowaniem! Wszystkie są jednak korkowane, a ich otwieranie może sprawić kłopotów wielu z nas. Może być też niebezpieczne lub uszkodzić coś w domu. Jak więc otwierać wino musujące - w bezpieczny sposób? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Wino musujące - ten alkohol podbija Europę

  Kiedyś było zarezerwowane na wyjątkowe okazje, dziś wino musujące pije się codziennie i to nie tylko we Włoszech, ale także w Wielkiej Brytanii. Chociaż Anglia kojarzona jest głównie z piwem i cydrem to w ostatnich latach bardzo energicznie rozwija się tam również przemysł winiarski. – Kiedy zaczynaliśmy, oprócz nas była tylko jedna winiarnia. Teraz jest ich ponad 300 – mówi Simon Robert, pracownik winiarni Ridgeview. Oficjalne dane pokazują, że sprzedaż wina musującego w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii wzrosła o 80 procent. W brytyjskich pubach lampka prosecco stała się powszechnie dostępnym i przystępnym luksusem.