wydarzenia - william

Artykuły - William (47)

 • Pierworodny syn pary książęcej honorowym członkiem klubu z Sarajewa

  Pierworodny syn pary książęcej honorowym członkiem klubu z Sarajewa

  Pierworodny syn księżnej Kate i księcia Williama, trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu George Alexander Louis otrzymał kartę honorowego członka bośniackiego klubu piłkarskiego Zeljeznicar Sarajewo. To gest podziękowania wobec matki Williama - Diany.
 • Wiemy, jakie imiona wybrali dla syna William i Kate

  Wiemy, jakie imiona wybrali dla syna William i Kate

  Księżna Kate i książę William zdecydowali, że ich pierworodny syn, trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, będzie nosił imiona George Alexander Louis - poinformował w środę Pałac Kensington. Oficjalny tytuł pierwszego potomka książęcej pary będzie brzmiał książę Cambridge George.
 • Księżna Kate i książę William nie chcieli znać płci dziecka

  Księżna Kate i książę William nie chcieli znać płci dziecka

  Księżna Kate i książę William nie znają płci dziecka, które ma się urodzić w połowie lipca. Nie chcieli, by lekarze ujawnili im tę informację, aby było to niespodzianką - donoszą media. Pałac Buckingham przedstawił szczegółową procedurę ogłoszenia narodzin.
 • Dziecko Kate i Williama urodzi się w lipcu

  Dziecko Kate i Williama urodzi się w lipcu

  Dziecko księżnej Cambridge Catherine i księcia Williama urodzi się w lipcu. Po niedyspozycji stan księżnej się poprawia - poinformował w poniedziałek Dwór św. Jakuba. Na mocy decyzji Elżbiety II jej prawnuk lub prawnuczka urodzi się z tytułem książęcym.
 • Kontrowersyjne zdjęcia. William i Kate spóźnili się z pozwem

  Kontrowersyjne zdjęcia. William i Kate spóźnili się z pozwem

  Irlandzkie gazety dołączyły do magazynów z całego świata, które przedrukowały zdjęcia nagiej księżnej Catherine. Tymczasem prasa we Francji, gdzie najpierw wydrukowano zdjęcia, komentuje, że książę William i jego żona za późno zareagowali na publikację w bulwarówce "Closer", przez co magazyn miał czas odsprzedać zdjęcia pismom z innych krajów.
 • W. Brytania: Ślub księcia Williama 29 kwietnia

  W. Brytania: Ślub księcia Williama 29 kwietnia

  Drugi w linii sukcesji brytyjskiego tronu książę William i jego narzeczona Kate Middleton wezmą ślub 29 kwietnia w londyńskim Opactwie Westminsterskim - poinformowało biuro księcia.
 • Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

  Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki od 1901 do 2009 roku:
 • Twelfth, czyli ogniska i parady

  Twelfth, czyli ogniska i parady

  Dla przyjezdnych wygląda to dość niezrozumiale. Nagle, gdzieś na początku czerwca na protestanckich osiedlach w Irlandii Północnej zaczynają rosnąć stosy drewna. Czasem znajdzie się wśród nich stara kanapa, czasem szafka, przeważnie jest wiele drewnianych palet. I w nocy z 11 na 12 lipca stają w ogniu. Bo każdy kraj ma jakąś tradycję.
 • David Cameron ogłosił skład koalicyjnego rządu

  David Cameron ogłosił skład koalicyjnego rządu

  Nowy premier Wielkiej Brytanii, konserwatysta David Cameron, stojący na czele koalicyjnego rządu, ogłosił w środę skład swego gabinetu, w którym jest m.in. pięciu polityków z partii Liberalnych Demokratów oraz jedna kobieta.
 • Aborygeni liczą, że książę zwróci głowę wodza

  Aborygeni liczą, że książę zwróci głowę wodza

  Potomkowie tubylczych mieszkańców Australii Aborygenów zwrócą się do księcia Williama o pomoc w zlokalizowaniu i zwrocie głowy ich wodza imieniem Pemulwuy, którego zabili brytyjscy kolonialiści ponad 200 lat temu - donosi sobotni "Daily Telegraph".