Wieluń

Synonimy:
Wieluniu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wieluń (46)

 • Wieluń: Celem bombardowania była ludność cywilna

  Wieluń: Celem bombardowania była ludność cywilna

  Ciąży na nas obowiązek zapewnienia dzieciom przyszłości bezpiecznej, opartej na szacunku dla dziedzictwa przodków i naszej tożsamości – napisała premier Beata Szydło w liście, odczytanym przez wicepremiera Piotra Glińskiego podczas obchodów 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej i zbombardowania Wielunia.
 • Wieluń: Miał 8,6 promila alkoholu w organizmie. Policja uratowała nietrzeźwego

  54-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego trafił do szpitala. Mężczyzna miał 8,6 promila w wydychanym powietrzu.
 • Postawił w lesie pomnik smoleński. Skazano go za zniszczenie mienia

  Postawił w lesie pomnik smoleński. Skazano go za zniszczenie mienia

  Pomnik z dużym napisem "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010" powstał w lesie koło Praszki na Opolszczyźnie. Nadleśnictwo Wieluń, do którego należy las, zawiadomiło prokuraturę, by ta sprawdziła, czy nie doszło do znieważenia symboli państwowych zamontowanych na drzewach.
 • Pamapol z Pucharem Prezydenta Krosna

  Pamapol Wielton Wieluń zwyciężył w zakończonym w sobotę turnieju siatkarzy O Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Marszałka wygrała wszystkie trzy mecze. Na zakończenie nadspodziewanie łatwo pokonała Asseco Resovię 3:0.
 • Wieluń: Rocznica wybuchu II wojny światowej

  O godz. 4.40 mieszkańców Wielunia (Łódzkie) obudził dźwięk syren alarmowych. W ten sposób rozpoczęto obchody 71. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i przypomniano wydarzenia z 1 września 1939 r., gdy Wieluń został zbombardowany przez niemieckie lotnictwo.
 • Pamapol Wieluń zacznie bez długów

  Prezes Pamapolu Siatkarza Wieluń Adam Dąbrowny zapowiedział, że nowy sezon klub rozpocznie bez długów. Zdementował też pojawiające się w mediach informacje, że byli zawodnicy skierowali pozwy do sądu.
 • Niepublikowany meldunek z 1 września 1939 roku

  Niepublikowany dotąd meldunek sytuacyjny z 1 września 1939 r. z godz. 4.49 informuje o niemieckich bombowcach lecących w kierunku Wielunia. Ten pierwszy polski dokument II wojny światowej udostępniło Centralne Archiwum Wojskowe.
 • Pamapol Wieluń rozpoczął przygotowania do sezonu

  Pamapol Siatkarz Wieluń rozpoczął w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Na pierwszych zajęciach zabrakło Białorusina Serhija Antanowicza i Kubańczyka Ariela Valdesa Gila.
 • Marszałek: Wieluń zespołem silnego środka

  Trener Pamapolu Siatkarza Wieluń Dariusz Marszałek zapowiedział, że w przyszłym sezonie jego zespół ma być drużyną "silnego środka". Kadra drużyny jest już prawie skompletowana. Brakuje jeszcze jednego środkowego.
 • Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Wielton S.A. na dzień 23 czerwca 2010 roku.

  Raport bieżący nr 17/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Spółki Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu (98-300) przy ul. Baranowskiego 10a, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000225220 przez Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, działając na podstawie artykułu 399 § 1, art. 4021 § 1 i 2, w zw. z art. 395 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych, zwołuje Zwyczajne Walne Zgro

Filmy - Wieluń (1)