wiedza

Artykuły - Wiedza (96)

 • Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Co piąty Polak uważa, że wiedza dotycząca finansów jest potrzebna głównie ludziom bogatym. Edukacja ekonomiczna Polaków od lat znajduje się na bardzo niskim poziomie. Zdaniem ekspertów, jedna trzecia naszych rodaków deklaruje, że tematy finansowe w ogóle ich nie interesują.
 • INFOSHARE 2017 - spotkanie wiedzy i biznesu. Organizatorzy odsłaniają szczegóły 11. edycji konferencji

  INFOSHARE 2017 - spotkanie wiedzy i biznesu. Organizatorzy odsłaniają szczegóły 11. edycji konferencji

  Wiedza na temat biznesu, innowacji, marketingu i programowania, przestrzeń dedykowana spotkaniom biznesowym, dostęp do rozwiązań technologicznych ponad 200 startupów z kraju i zagranicy oraz liczne imprezy integracyjne. To wszystko czeka na uczestników 11. edycji infoShare, od 17 do 19 maja w Gdańsku.
 • Ile płaci się za wiedzę, a ile za siłę?

  Ile płaci się za wiedzę, a ile za siłę?

  Kto zarabia więcej - inżynier elektrotechnologii, od którego oczekuje się specjalistycznej wiedzy, czy stolarz meblowy, pracujący fizycznie przez cały dzień?
 • Polska musi stać się bardziej "high-tech"

  Polska musi stać się bardziej "high-tech"

  Polska musi przesunąć się na wyższe pozycje w łańcuchu wartości dodanej rozwijając sektor nowoczesnej technologii (high tech) i eksport produktów i usług wymagających specjalistycznej wiedzy - napisał Mitchell A. Orenstein w magazynie "Foreign Affairs" z USA.
 • Potrzebna wiedza o "ustawie śmieciowej"

  O zorganizowanie kampanii informacyjnej nt. ustawy o gospodarce odpadami zaapelowali w środę w Poznaniu do ministerstwa środowiska prezydenci Wrocławia i Poznania. Ich zdaniem, Polacy nadal zbyt mało wiedzą, na temat wprowadzanych od lipca zmian w odbiorze śmieci.
 • Marta Kaczyńska: Pasażerów tupolewa zabito

  Marta Kaczyńska: Pasażerów tupolewa zabito

  - Cała wiedza jaką mamy, prowadzi do logicznego wniosku, że pasażerów tupolewa zabito - mówi Marta Kaczyńska w rozmowie z dwutygodnikiem "W sieci".
 • Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Od późnej wiosny aż do wczesnej jesieni właściciele lokali notują nawet 40% wzrosty sprzedaży złotego trunku. Jednak nadal część piwoszy nie ufa jakości piwa nalewanego z beczek.
 • Nasze szkoły nie uczą, wręcz niszczą

  Nasze szkoły nie uczą, wręcz niszczą

  Przedstawiciele politycznej elity, a także niektórzy prezydenci największych polskich miast twierdzą, że budujemy gospodarkę opartą na wiedzy. W jakim miejscu znajdujemy się w tej chwili, jeżeli chodzi o dążenie do tego celu? Z Grażyną Drażbą-Derdej rozmawia Roman Mańka.
 • Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej wkrótce w TVP1

  Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej wkrótce w TVP1

  Aby popularyzować wiedzę z zakresu ekonomii i przybliżyć ją przeciętnemu widzowi TVP i Narodowy Bank Polski zapraszają 23 stycznia do udziału w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej.
 • Miejsca, które zmieniły spojrzenie na życie

  Miejsca, które zmieniły spojrzenie na życie

  Księgę, w której znajduje się historia świata, napisano w dwóch językach. Pierwszym z nich jest język genów, który starają się rozszyfrować biolodzy w laboratoriach i za ekranami monitorów. Strony książki zapisane drugim z języków obraca się znacznie trudniej.

Filmy - Wiedza (1)