Wiedeń

Artykuły - Wiedeń (222)

Filmy - Wiedeń (9)

 • Pomysł na urlop? Nocleg w witrynie sklepowej

  Jak spędzić w tym roku urlop, by był bezpieczny i przyjemny? Wiedeń kusi turystów jak może i oferuje... noclegi w oknie wystawowym. Koncepcja stworzenia pokoi hotelowych w nieczynnych już zakładach ślusarskich czy krawieckich zachwyciła odwiedzających.
 • Podróże marzeń - Wiedeń

  Wiedeń to miasto muzyki i sztuki, gdzie kompozycje Haydna i Mozarta są równie żywe jak melodie rodziny Straussów. Wspaniałe ulice przepełniają zwiedzających atmosferą monarchii, a w kafejkach można delektować się słynnym tortem Sachera lub kawą po wiedeńsku. Wśród wielu zabytków miasta wyróżniają się Hofburg, Schönbrunn i Belweder. Nowoczesną stronę miasta reprezentują diabelski młyn na Praterze, budynki Hundertwassera i Wieża Dunajska.
 • Wiedeń: Dwa ataki nożowników

  Prawdopodobnie nie ma związku między dwoma atakami z użyciem noża, do których doszło w środę wieczorem w Wiedniu - poinformowała policja. W sumie w obu atakach ciężko ranne zostały cztery osoby, w tym troje członków austriackiej rodziny. Pierwszy atak miał miejsce przed japońską restauracją przy handlowej ulicy Praterstrasse, w pobliżu stacji metra. Jak poinformował rzecznik wiedeńskiej policji Patrick Maierhofer, napastnik ranił nożem, według świadków scyzorykiem, parę Austriaków w wieku 67 i 56 lat oraz ich 17-letnią córkę. Ofiary doznały ciężkich obrażeń zagrażających ich życiu i obecnie przebywają w szpitalu. Motyw tego ataku nie jest znany. Napastnik zbiegł. Niedługo po tym zdarzeniu w tej samej okolicy nożem został zaatakowany i poważnie raniony 20-letni mężczyzna pochodzący z Czeczenii. "Aresztowaliśmy Afgańczyka, podejrzanego o ten atak" - poinformował w środę późnym wieczorem rzecznik wiedeńskiej policji. Podkreślił, że raczej nie ma związku między tymi atakami, ale wyjaśnia to jeszcze policja.
 • Nawiedzony cmentarz. To ulubione miejsce łowców duchów

  Cmentarz Centralny w Wiedniu to ulubione miejsce łowców duchów. - Myślę, że Wiedeń, z racji swojej mrocznej przeszłości, to idealne miejsce dla łowców duchów, zwłaszcza pierwsza i druga dzielnica. To tak zwane dzielnice śmierci, gdzie kiedyś szalała epidemia dżumy i gdzie znajdują się katakumby - mówi Willi Gabler, założyciel stowarzyszenia Vienna Ghosthunters. Wiedeń, choć wciąż bardziej kojarzy się z muzyką klasyczną niż z duchami, zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem amatorów tak zwanej "mrocznej turystyki".