widzew łódź

Artykuły - Widzew łódź (880)

 • Piłkarskie legendy Orłów. Józef Młynarczyk - sylwetka

  Piłkarskie legendy Orłów. Józef Młynarczyk - sylwetka

  - W latach 80. był jednym z najlepszych bramkarzy w Europie, bardzo cenionym. A do tego Józek jako jedyny z polskich golkiperów osiągnął największe sukcesy tak w piłce klubowej, jak i reprezentacyjnej. Drugiego takiego nie było – tak o Józefie Młynarczyku mówi Andrzej Dawidziuk, były trener bramkarzy w reprezentacji Polski i wychowawca kilku cenionych golkiperów.
 • Marcin Kaczmarek: Widzewowi się nie odmawia

  Marcin Kaczmarek: Widzewowi się nie odmawia

  Widzew Łódź zaczyna dziś batalię o promocję do I ligi, ma w tym pomóc trener Marcin Kaczmarek - specjalista od awansów. Widzewiacy podejmują o g. 19:10 15. w tabeli Skrę Częstochowa.
 • 2. liga. Widzew Łódź z wirtualnym dopingiem

  2. liga. Widzew Łódź z wirtualnym dopingiem

  ​Mimo nieobecności na stadionie w Łodzi kibiców Widzewa, w pierwszym meczu po wznowieniu drugoligowych rozgrywek piłkarze lidera tabeli mogą liczyć na ich wsparcie. Na początku środowego spotkania ze Skrą Częstochowa do boju gospodarzy zagrzeje puszczony z głośników doping.
 • Kartka z historii. Juventus – Widzew 2-0. Mija 37 lat od bitwy o finał Pucharu Europy

  Kartka z historii. Juventus – Widzew 2-0. Mija 37 lat od bitwy o finał Pucharu Europy

  Dziś modlimy się, żeby jakikolwiek klub z Ekstraklasy doczołgał się do fazy grupowej Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Tymczasem 37 lat temu Widzew walczył jak równy z równym z naszpikowanym mistrzami świata Juventusem. O udział w finale Pucharu Europy, czyli dzisiejszej Champions League.
 • Lechia Gdańsk. Sławomir Peszko odejdzie do Widzewa Łódź?

  Lechia Gdańsk. Sławomir Peszko odejdzie do Widzewa Łódź?

  Były reprezentacyjny pomocnik, Sławomir Peszko, gościł wczoraj w Łodzi. Wedle dobrze poinformowanych źródeł negocjował warunki kontraktu z Widzewem, obecnie liderem II ligi. Do transferu nie jest wcale blisko.
 • Nie żyje były trener Widzewa Łódź Jacek Machciński

  Nie żyje były trener Widzewa Łódź Jacek Machciński

  W wieku 71 lat zmarł trener Jacek Machciński, który w sezonie 1980/81 poprowadził piłkarzy Widzewa do pierwszego w historii klubu tytułu mistrza Polski - poinformował w poniedziałek klub z Łodzi.
 • Widzew Łódź będzie miał swoje muzeum - klub poszukuje pamiątek

  Widzew Łódź będzie miał swoje muzeum - klub poszukuje pamiątek

  Czterokrotny piłkarski mistrz Polski Widzew Łódź z okazji nadchodzącej 110. rocznicy powstania klubu zamierza uruchomić na stadionie swoje muzeum. Znajdą się w nim zdobywane na przestrzeni lat trofea, odznaki, historyczne stroje, fotografie i dokumenty.
 • Widzew Łódź. Stadion wybrany turystyczną ikoną miasta

  Widzew Łódź. Stadion wybrany turystyczną ikoną miasta

  Stadion Widzewa głosami mieszkańców został wybrany turystyczną ikoną Łodzi. Miejski obiekt, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze drugoligowca, zwyciężył w zorganizowanym po raz pierwszy plebiscycie na najlepsze miejsce lub wydarzenie polecane do odwiedzenia w Łodzi.
 • Piłka nożna. Widzew - Resovia 0-1

  Piłka nożna. Widzew - Resovia 0-1

  Środowy mecz Pucharu Polski z Legią Warszawa negatywnie odbił się na postawie Widzewa Łódź. W 16. kolejce drugiej ligi podopieczni Marcina Kaczmarka przegrali z Resovią Rzeszów 0-1.
 • Puchar Polski: Widzew Łódź - Legia Warszawa 2-3, awans "Wojskowych"

  Puchar Polski: Widzew Łódź - Legia Warszawa 2-3, awans "Wojskowych"

  Miały być emocje w Łodzi i absolutnie ich nie zabrakło. Po zaciętym meczu, ze zwrotami akcji, Legia Warszawa wygrała z drugoligowym Widzewem 3-2 w 1/16 Pucharu Polski, ale do ostatniej minuty doliczonego czasu gry pachniało dogrywką.

Filmy - Widzew łódź (5)