wiatrak

Artykuły - Wiatrak (11)

 • Najbardziej niezwykły "wiatrak" świata

  Najbardziej niezwykły "wiatrak" świata

  ​W Holandii już wkrótce powstanie najnowocześniejszy "wiatrak" na świecie. Obiekt stanie się nową wizytówką Rotterdamu i akceleratorem energii odnawialnej.
 • Wiatraki kuszą inwestorów. Zysk to 17 proc. rocznie

  Wiatraki kuszą inwestorów. Zysk to 17 proc. rocznie

  30 tys. zł zamiast kilku milionów - tyle wystarczy, żeby zostać współwłaścicielem elektrowni wiatrowej. Tego typu inwestycja może dać w skali roku nawet 16-17 proc. zysku. Zdaniem analityków, boom na elektrownie wiatrowe dopiero się zaczyna.
 • RMF24: Wichura oderwała skrzydło olbrzymiego wiatraka

  RMF24: Wichura oderwała skrzydło olbrzymiego wiatraka

  Awaria potężnego wiatraka w podkarpackim Rymanowie. Z urządzenia urwało się skrzydło. Nikomu nic się nie stało, ale mieszkańcy chcą o tym poinformować policję i prokuraturę.
 • Wiatraki i solary za kilka lat źródłem taniej energii

  Wiatraki i solary za kilka lat źródłem taniej energii

  Po wejściu w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii, nad którą wciąż trwają prace rządu, prostym i tanim źródłem energii może stać się energetyka rozproszona, czyli przydomowe wiatraki czy panele fotowoltaiczne na dachach. Energetyka rozproszona nie zastąpi jednak konwencjonalnej. Może jednak być jej doskonałym uzupełnieniem, pod warunkiem, że rządzący zdecydują, jaki powinien być model polskiej energetyki - uważa dr Dominik Smyrgała, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego.
 • Małe wiatraki będą w stanie złapać więcej wiatru

  Małe wiatraki będą w stanie złapać więcej wiatru

  Wiosenny wiatr we włosach to czysta przyjemność, a wiatr złapany w energetyczne sidła to czysty zysk, pod warunkiem, że mocno wieje, a technologia budowy turbin jest opłacalna. Obiecującym "powiewem świeżości" w branży jest zapowiedź budowy superwydajnych i tanich w produkcji turbin wraz ze "złotą receptą" na ich pozycję.
 • Polska jak Don Kichot

  Budowa w Polsce farm wiatrowych na morzu za ok. 60-80 mld zł się oddala. Brak obiecanej ustawy blokuje realizację projektów - informuje "Rzeczpospolita".
 • PIGEO: W Polsce nie ma miejsca na elektrownię atomową

  PIGEO: W Polsce nie ma miejsca na elektrownię atomową

  Całkowity koszt budowy elektrowni atomowej to 100 mld zł, a nawet więcej, jeśli weźmie się pod uwagę koszty obsługi kredytu na tę inwestycję - szacuje Tomasz Podgajniak, ekspert ds. zielonej energetyki. Jak podkreśla, to bardzo ryzykowne i nieopłacalne przedsięwzięcie i co więcej, zabiera fundusze, które powinny zostać przeznaczone na rozwój bardziej przyszłościowej energetyki odnawialnej.
 • Woda ze słońca w każdym domu

  Woda ze słońca w każdym domu

  Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie nowe i remontowane budynki będą miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo. Ceny nieruchomości pójdą w górę.
 • Państwo będzie wreszcie wspierać czyste środowisko

  Państwo będzie wreszcie wspierać czyste środowisko

  Każdy, kto zechce ogrzewać swój dom biomasą, zbuduje elektrownię wodną lub wiatrak produkujący energię elektryczną, już wkrótce będzie mógł dostać pożyczkę od państwa na preferencyjnych warunkach. Projekt odpowiednich przepisów przygotowuje Ministerstwo Gospodarki - dowiedział się dziennik "Polska".
 • Kontroler chłodzący dłonie

  Logitech przedstawił innowacyjny kontroler do gier wyposażony we wbudowany, wykorzystujący wiatrak system chłodzący. Dzięki temu rozwiązaniu nawet podczas najbardziej intensywnych zawodów nasze dłonie nie pocą się i nie nagrzewają nadmiernie. Logitech ChillStream, dedykowany komputerom PC, jest jedynym nowym urządzeniem tego typu wyposażonym w to rozwiązanie. "Projektując nowe urządzenia, zawsze staramy się tak dobierać materiały, z których będą wykonane, by zapewnić gr

Filmy - Wiatrak (4)

 • Kocia zabawa wstążką. Urocze

  Właściciel tego kota postanowił zapewnić mu nową rozrywkę. Przyczepił do wentylatora kawałek wstążki, aby zobaczyć jak zareaguje pupil. Ten szybko zauważył fruwający obiekt i atakował go z każdej możliwej strony. (STORYFUL/x-news)
 • Fala upałów wykończyła kota. Postanowił się schłodzić

  Fala upałów jaka przyszła do Tajlandii wykańczała wszystkich. Nie inaczej jest z bohaterem tego nagrania - kotem.
 • Przyjrzyjcie się dokładnie. Jak on tam wszedł?

  Podobno wąż szukał miejsca w którym będzie mógł się schłodzić. Ale jak on tam wszedł? Macie jakiś pomysł?
 • Czy w Polsce nastąpi wysyp używanych wiatraków z zagranicy?

  Nie wszyscy inwestujący w energetykę wiatrową chcą czekać, aż ruszą nowe aukcje OZE i będą mogli liczyć na wsparcie inwestycji. Część osób woli tańszym kosztem postawić używaną elektrownię wiatrową sprowadzoną np. z Niemiec, Danii czy Holandii. Obecnie większość wiatraków znajdujących się w Polsce to instalacje nowe. Dzięki temu, jeśli chodzi o pozyskiwanie energii z wiatru, Polska ma lepszą efektywność niż np. Niemcy, gdzie w energetykę wiatrową inwestuje się dłużej i niektóre elektrownie są już stare. Czy z powodu stawiania w naszym kraju używanych wiatraków ta sytuacja może się wkrótce zmienić?