Nowe Technologie - wi-fi

Artykuły - Wi-fi (145)

 • Światowy Dzień Wi-Fi - najważniejsze trendy w sieci bezprzewodowej

  Światowy Dzień Wi-Fi - najważniejsze trendy w sieci bezprzewodowej

  Wi-Fi stało się dla wielu tak istotne jak bieżąca woda czy prąd. Sieć Wi-Fi nieustannie się rozwija. Jak będą najważniejsze trendy technologiczne dotyczące Wi-Fi według ekspertów z firmy Cisco?
 • Podatność w Wi-Fi zagraża milionom sprzętów

  Podatność w Wi-Fi zagraża milionom sprzętów

  Jeden z badaczy bezpieczeństwa odnalazł usterkę pozwalającą na wykonanie konkretnego ataku - miliony sprzętów z Wi-Fi na całym świecie mogą być zagrożone.
 • Jak cyberprzestępcy kradną dane osobowe przez Wi-Fi

  Jak cyberprzestępcy kradną dane osobowe przez Wi-Fi

  Użytkownicy smartfonów i laptopów nie zdają sobie sprawy, jak łatwo cyberprzestępcy kradną dane osobowe przez Wi-Fi. W zasadzie najlepiej powstrzymać się od łączenia się z publicznymi sieciami Wi-Fi, bo hakerzy mogą tworzyć takie specjalne punkty dostępu, aby wykraść dane osobowe, loginy i hasła połączonych osób.
 • Słaby sygnał Wi-Fi - jak sprawdzić jego siłę?

  Słaby sygnał Wi-Fi - jak sprawdzić jego siłę?

  Siła sygnału WiFi dBm ma duże znaczenie, ponieważ, kiedy jest ona niska, Internet może działać słabiej i częściej się rozłączać. Dość łatwo można ją sprawdzić, aczkolwiek, jeśli zależy nam na precyzji, potrzebne będą zewnętrzne narzędzia. Poniżej zebraliśmy najlepsze metody!
 • FBI odradza korzystania z Wi-Fi w tym miejscu

  FBI odradza korzystania z Wi-Fi w tym miejscu

  Federalne Biuro Śledcze odradza użytkownikom korzystanie z sieci Wi-Fi znajdujących się w hotelach. Sprawa dotyczy nie tylko pracowników całej organizacji.
 • Luki w modemach firm Qualcomm i MediaTek

  Luki w modemach firm Qualcomm i MediaTek

  Podczas konferencji Black Hat USA 2020 badacze ESET poinformowali o odkryciu luk w modułach Wi-Fi urządzeń takich firm jak m.in. ASUS i Microsoft. Podatności pozwalają przestępcom przechwycić zaszyfrowaną komunikację. Są to kolejne po Kr00k luki w Wi-Fi odkryte przez ekspertów ESET.
 • Google optymalizuje swoje routery Wi-Fi

  Google optymalizuje swoje routery Wi-Fi

  Technologiczny gigant wypuścił specjalną aktualizację dla swoich routerów. Ma ona usprawniać wydajność w przypadku wolniejszego połączenia z internetem.
 • Korzystasz z urządzeń IoT? Lepiej podłącz je do oddzielnej sieci

  Korzystasz z urządzeń IoT? Lepiej podłącz je do oddzielnej sieci

  Amerykańska agencja rządowa radzi osobom korzystającym z urządzeń IoT by podłączali je do zupełnie oddzielnej sieci niż ta do której podpięty jest nasz podstawowy sprzęt.
 • Raspberry Pi 4 ma problemy z sygnałem Wi-Fi

  Raspberry Pi 4 ma problemy z sygnałem Wi-Fi

  Pomimo ciepłego przyjęcia najnowszej wersji Raspbery Pi, urządzenie zmaga się z kilkoma poważnymi problemami. Jednym z nich jest usterka dotycząca sieci Wi-Fi.
 • Wi-Fi kończy 20 lat - 20 znaczących momentów w historii technologii

  Wi-Fi kończy 20 lat - 20 znaczących momentów w historii technologii

  W 1999 roku kilka firm technologicznych połączyło siły tworząc Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA). 30. września 1999 r. standard bezprzewodowej sieci LAN 802.11b stał się dostępny w zastosowaniach komercyjnych. Ten moment uznawany jest za początek istnienia sieci bezprzewodowej, znanej dzisiaj powszechnie jako Wi-Fi.