weteran

Artykuły - Weteran (121)

 • Wielka Brytania: Pogrzeb weterana w Niedzielę Pamięci

  Wielka Brytania uczci w tę niedzielę pamięć setek tysięcy żołnierzy poległych w I wojnie światowej i wszystkich konfliktach od tego czasu, aż po Afganistan. Równocześnie odbędzie się niezwykły pogrzeb 99-letniego weterana II Wojny Światowej, który ściągnie setki ludzi, których nigdy nie znał.
 • Nosi męża na plecach. Zdjęcie robi furorę w sieci

  Ta fotografia bije w mediach społecznościowych rekordy popularności: żona niesie na plecach swojego męża, byłego żołnierza marines.
 • Stracił nogę, cudem przeżył i został supermodelem

  Stracił nogę, cudem przeżył i został supermodelem

  Gdy w wieku 20 lat tracisz na wojnie nogę, nie jest łatwo znaleźć sobie nową drogę w życiu. Alex Minsky taką drogę odnalazł. Z misji w Afganistanie wrócił jako weteran wojenny, ale nie poddał się depresji. Postanowił walczyć. Dziś jest jednym z najbardziej znanych na świecie... modeli promujących bieliznę.
 • Co za siła! Niezwykły rekord 91-latka

  Co za siła! Niezwykły rekord 91-latka

  Ma 91 lat, a krzepy mógłby pozazdrościć mu niejeden 50-latek! Niesamowity Sy Perlis został właśnie nowym rekordzistą świata w wyciskaniu leżąc.
 • Zmarł Frank Lautenberg

  Zmarł Frank Lautenberg

  W wieku 89 lat zmarł Frank Lautenberg - ostatni weteran drugiej wojny światowej, który zasiadał w amerykańskim Senacie. Odszedł tuż po 4 nad ranem czasu lokalnego w szpitalu w Nowym Jorku. Bezpośrednią przyczyną śmierci były komplikacje po wirusowym zapaleniu płuc.
 • Każemy im zabijać, a potem traktujemy jak szmaty

  Każemy im zabijać, a potem traktujemy jak szmaty

  Bartka, spadochroniarza z Bielska, poznałem latem 2009 roku. Później nie było nam już dane spotkać się ani w Afganistanie, ani w Polsce, ale postać tego żołnierza utkwiła mi w pamięci. Bartek był bowiem wzorcowym przykładem szczęściarza w nieszczęściu - podczas jednego z patroli przyznał, że „zaliczył już dwa ajdiki” (miny-pułapki – dop. MO). I że za każdym razem wychodził z tego bez szwanku.
 • F1: Weteran najszybszy w porannej sesji testów w Jerez

  F1: Weteran najszybszy w porannej sesji testów w Jerez

  Michael Schumacher z Mercedes GP zanotował najszybszy czas jednego okrążenia w pierwszej sesji, drugiego dnia zimowych testów na torze w Jerez.
 • Moya numerem jeden w rankingu tenisowych weteranów

  Hiszpan Carlos Moya zapewnił sobie pierwsze miejsce rankingu byłych tenisistów uczestniczących w seniorskim cyklu ATP Champions Tour. Dokonał tego w pierwszym sezonie w gronie weteranów, wygrywając czwarty z rzędu turniej, tym razem w chilijskim Santiago.
 • Znakomita forma weterana Jagra

  Znakomita forma weterana Jagra

  W wielkim stylu do najlepszej hokejowej ligi świata wrócił czeski weteran Jaromir Jagr. W trzech meczach przedsezonowych NHL 39-latek z Philadelphia Flyers strzelił cztery bramki i miał dwie asysty.
 • Czarny charakter? Czerwony bolszewik

  Czarny charakter? Czerwony bolszewik

  Jedną z najważniejszych ról w filmie "1920 Bitwa Warszawska" gra weteran w kreowaniu "czarnych charakterów" - Adam Ferency.