wegry

Artykuły - Wegry (22)

 • Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Premier Viktor Orban zapowiedział w tym tygodniu siedem posunięć poszerzających i wprowadzających nowe świadczenia dla rodzin w celu zachęcenia Węgrów do rodzenia większej liczby dzieci oraz ułatwiających opiekę nad nimi. Premier zapowiedział dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego tych kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci.
 • Węgrzy więcej zarabiają i jest to także zasługa Fideszu

  Węgrzy więcej zarabiają i jest to także zasługa Fideszu

  Przeciętny Węgier zarabia dziś więcej niż osiem lat temu i jest to w znacznej mierze zasługa rządzącego Fideszu - pisze we wtorek opozycyjny portal Index.hu w kontekście zwycięstwa rządzącej koalicji w wyborach parlamentarnych 8 kwietnia.
 • "The Guardian": konflikt Polski i Węgier z UE największym wyzwaniem dla Wspólnoty

  "The Guardian": konflikt Polski i Węgier z UE największym wyzwaniem dla Wspólnoty

  Brytyjski dziennik "The Guardian" ocenia w czwartek, że konflikt pomiędzy Polską i Węgrami a instytucjami Unii Europejskiej może stanowić największe wyzwanie dla Wspólnoty w 2018 roku, nawet większe niż planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE.
 • KE: Węgierski podatek od przychodów reklamowych sprzeczny z prawem UE

  KE: Węgierski podatek od przychodów reklamowych sprzeczny z prawem UE

  Węgierski podatek od przychodów reklamowych wymierzony w spółki medialne czerpiące z reklam najwięcej wpływów jest niezgodny z prawem UE - wynika z piątkowej decyzji Komisji Europejskiej.
 • Orban: Plany Demokratów są zabójcze dla Węgier

  Orban: Plany Demokratów są zabójcze dla Węgier

  Viktor Orban, premier Węgier oświadczył we wtorek, że plany amerykańskiej Partii Demokratycznej dotyczące polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych są "złe dla Europy i zabójcze dla Węgier".
 • Węgry po przewalutowaniu kredytów: Ulga dla klientów, presja na banki

  Węgry po przewalutowaniu kredytów: Ulga dla klientów, presja na banki

  Niemal pół roku po wejściu w życie na Węgrzech ustawy o automatycznej konwersji kredytów w walutach obcych na forinty spadło finansowe obciążenie gospodarstw domowych, ale wzrosła presja na banki.
 • Orban chce pewnych dostaw gazu

  To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.
 • 40 nowych podatków w cztery lata

  40 nowych podatków w cztery lata

  Węgierski rząd myśli o kolejnych podatkach. Jak pokazują ostatnie cztery lata rządzący mają w tym wprawę - ostatnio, pojawiło się 40 nowych obciążeń podatkowych.
 • Węgry bronią swej decyzji o budowie South Stream

  Węgry bronią swej decyzji o budowie South Stream

  Węgry podjęły decyzję o budowie swojego odcinka gazociągu South Stream, by zapewnić sobie stałe dostawy surowca; wobec sytuacji na Ukrainie jest to konieczność - powiedział w wywiadzie dla Reutera przedstawiciel resortu rozwoju Andras Aradszki.
 • Węgierska polityka już w cenach

  O wpływie polityki rządu Viktora Orbána na węgierski rynek długu oraz o prognozach dla rynku polskiego rozmawiamy z Krzysztofem Izdebskim, zarządzającym funduszami obligacji Union Investment TFI.