węgorz

Artykuły - Węgorz (8)

 • Odkryto węgorza elektrycznego generującego prąd 850 V

  Odkryto węgorza elektrycznego generującego prąd 850 V

  Odkryto dwa nowe gatunki węgorzy elektrycznych. Jeden z nich generuje wyładowania elektryczne o najwyższym natężeniu spośród wszystkich znanych zwierząt.
 • Jaka ryba na obiad?

  Jaka ryba na obiad?

  Około 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a aż 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Problem jest na tyle poważny, że bez podjęcia odpowiednich działań za 40 lat poławiane ryby mogą zniknąć z mórz i oceanów świata, a tym samym ze sklepów i naszych stołów. Kto może to zmienić i jak?
 • Dramatyczna sytuacja naszego węgorza

  Dramatyczna sytuacja naszego węgorza

  Naukowcy chcą odtworzyć populację węgorza która w ostatnich latach dramatycznie spadła. Jeszcze w latach 70. czy 80. XX wieku tylko na Zalewie Wiślanym odławiano 350 ton ryby tego gatunku.
 • Od sushi do detekcji problemów z wątrobą

  Od sushi do detekcji problemów z wątrobą

  Ryba, którą zajadają się miłośnicy sushi, już wkrótce może pomóc lekarzom w opracowaniu bardziej precyzyjnych metod diagnostycznych.
 • Te gatunki znikną ze sklepów!

  Te gatunki znikną ze sklepów!

  Gatunki ryb zagrożone wyginięciem oraz te, których połów lub hodowla zagraża morskim ekosystemom powinny zniknąć ze sklepów - uważają ekolodzy Greenpeace. Na liście przygotowanej przez organizację znalazły się np. tuńczyk błękitnopłetwy, dorsz atlantycki, węgorz europejski i sola.
 • Dwa dni wolnego i węgorz od "Drogiego Przywódcy"

  Dwa dni wolnego i węgorz od "Drogiego Przywódcy"

  Korea Północna świętowała w sobotę 66. urodziny "Drogiego Przywódcy" Kim Dzong Ila serią "atrakcji", mających przynieść wymęczonej biedą ludności chwilę radości - wynika z doniesień prasy północnokoreańskiej.
 • Przyrodnicy alarmują: Węgorz umiera!

  Turyści przybywający nad mazurskie jeziora po lokalny specjał, czyli węgorza, będą musieli zadowolić się jego azjatycką odmianą prosto z... Chin - przewiduje "Metro".
 • Morska niespodzianka

  Węgorz miał się nietęgo. Przebudził się i poczuł, że brakuje mu energii, co wydało mu się niepokojącym objawem, był bowiem węgorzem elektrycznym. - O kurka wodna! - rozżalił się. - Straciłem całą energię!

Filmy - Węgorz (1)

 • Wyjątkowa wystawa w oceanarium. Musicie to zobaczyć

  Nadchodzą święta. Z tej okazji w miejscowym oceanarium odbyła się wyjątkowa wystawa, podczas której lampki na choince zapalał... węgorz! W jego akwarium umieszczono specjalne czujniki reagujące na wytwarzane przez niego napięcie elektryczne. Moc światła lampek zależała od jego siły, która jest największa w momencie ekscytacji lub jedzenia. (STORYFUL/x-news)