wędlina

Artykuły - Wędlina (5)

 • Nadchodzi czas na bezmięsne produkty na półce wędlin

  Nadchodzi czas na bezmięsne produkty na półce wędlin

  - Weganizm i wegetarianizm to moda, styl życia i pewna ideologia. Łagodniejszą odmianą, którą też niektórzy zaliczają do wegetarianizmu jest fleksiterianizm - mówi Magdalena Nowak dyrektor ds. marketingu REGIS.
 • Pierwsza wędlinka

  Pierwsza wędlinka

  Gotowe wędliny są zwykle bardzo słone i zawierają konserwanty oraz inne substancje poprawiające ich smak, kolor i konsystencję.
 • Nowe przepisy w UE uratują słynną rumuńską wędlinę

  Nowe przepisy w UE uratują słynną rumuńską wędlinę

  Narodowe danie Rumunów, wędlina zwana mici, do której produkcji używa się wodorowęglanu sodu utrzyma się na rynku, ponieważ nowe przepisy unijne dopuszczą stosowanie tej substancji - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele rumuńskiego przemysły mięsnego.
 • Dieta bezglutenowa: Placki ziemniaczane z szynką

  Dieta bezglutenowa: Placki ziemniaczane z szynką

  Rewelacyjny przepis na bezglutenowe placki ziemniaczane. Koniecznie wypróbuj!
 • Zarządzono wycofanie wyrobów ZM "Viola" z handlu

  Zarządzono wycofanie wyrobów ZM "Viola" z handlu

  Inspekcja weterynaryjna ustaliła listę wyrobów Zakładów Mięsnych "Viola" w Lnianie (woj. kujawsko-pomorskie), które powinny zostać bezwzględnie wycofane z handlu. Producent jest podejrzewany o wykorzystywanie do produkcji przeterminowanych wyrobów.
 • Konkursy promujące tradycyjne wielkanocne wędliny

  Niemal 40 producentów szynek, kiełbas i pasztetu uczestniczyło w piątek w Poznaniu w Ogólnopolskich Konkursów Wędliniarskich "Wielkanoc Mięsne Święta - Polska Tradycja". Intencją organizatorów jest promowanie przed świętami smacznych i tradycyjnych wędlin.
 • Tanie wędliny są praktycznie... bezmięsne!

  Tanie wędliny są praktycznie... bezmięsne!

  W sklepach często kusi nas szynka za 10-15 zł. Jak to jest możliwe? Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej producenci artykułów wędliniarskich otrzymali możliwość faszerowania swoich wyrobów różnymi dodatkami.
 • W wędlinach woda zamiast mięsa

  W wędlinach woda zamiast mięsa

  Aż do 15 procent wędlin, które wytwarzają podkarpaccy producenci, zamiast tłuszczów dodawana jest woda i za mało jest mięsa w mięsie.
 • Dramatyczna jakość mięsa i wędlin

  Dramatyczna jakość mięsa i wędlin

  Co trzecia partia mięsa sprzedawanego w sklepach nie spełnia kryteriów jakości. W tym roku inspekcja handlowa zakwestionowała w woj. śląskim 35 proc. badanych produktów. Z badanych wędlin odrzucono w tym roku co szósty produkt; rok wcześniej wszystkie były w porządku.

Filmy - Wędlina (1)

 • Co kryje się w wędlinie? Lepiej nie wiedzieć!

  Skandal, jaki wybuchł w związku z przetworzoną żywnością zawierającą koninę, wywołał poruszenie w całej Unii Europejskiej. A to tylko czubek góry lodowej - do wędlin trafia tkanka łączna, zmielone odpady, szkodliwe konserwanty... Czy jednak nie jesteśmy sami sobie winni? Nie da się przecież zjeść dobrze i tanio. Lepiej zapłacić więcej, a mieć pewność, że nikt nas nie otruje!