wątpliwości

Artykuły - Wątpliwości (751)

 • Czy na pewno wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść podatnika?

  10 lipca 2015 roku Sejm uchwalił prezydencki projekt ustawy nowelizującej przepisy prawa podatkowego. Przyjęta została między innymi zaproponowana przez Kancelarię Prezydencką zmiana Ordynacji Podatkowej, wprowadzająca do jej postanowień zasadę "in dubio pro tributario" ("w razie wątpliwości na korzyść podatnika"). Po wejściu w życie niniejszej ustawy niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego będą rozstrzygane na korzyść podatnika. Wśród wyrazów poparcia dla nowej regulacji pojawiają się jednak głosy krytyczne, kwestionujące funkcjonalność sformułowanej w przedstawiony powyżej sposób zasady.
 • "Każdego może opętać szatan"

  "Każdego może opętać szatan"

  Przed cerkwią Wszystkich Krymskich Świętych w mieście Ałuszta na Krymie wielkie poruszenie. Zakutane w czarne chusty babiny nabierają święconej wody do pustych, plastykowych butelek po gazowanych napojach. Wody może natoczyć sobie każdy - stoi przed cerkwią w wielkich, blaszanych cysternach. Kurek ma kształt prawosławnego krzyża. Z pełnymi butelkami w dłoniach kobiety przechodzą przez cerkiewne drzwi i znikają w ciemnym wnętrzu. Ze środka dobywa się przeraźliwy krzyk.
 • NSA znów rozstrzygnie kwestię pakietów medycznych

  Niekorzystna interpretacja pracowniczych przychodów z nieodpłatnych świadczeń nie jest przesądzona - jak można było się tego spodziewać po uchwale NSA z 24 maja 2010 r. Do poszerzonego składu 7 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wpłynęło ponowne zapytanie o opodatkowanie pakietów medycznych.
 • Mundurowi bez podwyżek?

  Mundurowi bez podwyżek?

  Sejmowa komisja obrony pozytywnie zaopiniowała wczoraj projekt budżetu na 2011 r. w części dotyczącej wydatków MON. Posłowie zgłaszali jednak wątpliwości dotyczące m.in. kontynuowania projektu budowy korwety "Gawron" oraz braku podwyżki uposażeń żołnierzy.
 • Gen. Koziej: Dwa VIP-owskie samoloty przerobić na mini Air Force One

  Gen. Koziej: Dwa VIP-owskie samoloty przerobić na mini Air Force One

  Postulujemy zakup czterech samolotów średniego zasięgu i dwóch maszyn dalekiego zasięgu. Dwa z samolotów należy przerobić na powietrzne bazy dowodzenia. W Afganistanie nie ma czasu na gratulacje. W 2012 roku chcemy oficjalnie oddać kontrolę nad prowincją Ghazni - powiedział w Przesłuchaniu RMF FM gen. Stanisław Koziej szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 • Bernanke nie rozwiał wątpliwości?

  Bernanke nie rozwiał wątpliwości?

  Wyczekiwane dzisiaj wystąpienie szefa FED tak naprawdę nie rozwiało wątpliwości.
 • Opłaty przy umowie leasingu

  Umowy leasingu operacyjnego niewątpliwie mają kluczowe znaczenie dla lwiej części przedsiębiorców. Jednakże konsekwencje podatkowe wykorzystania tej formy finansowania nadal budzą kontrowersje.
 • Preferencyjna stawka podatku VAT dla miejsc postojowych

  Preferencyjna stawka podatku VAT dla miejsc postojowych

  Biorąc pod uwagę wysokie ceny panujące na rynku nieruchomości, za pozytywne wieści dla osób przymierzających się do kupna mieszkania należy uznać praktykę organów podatkowych oraz sądów administracyjnych w sprawie opodatkowania miejsc postojowych. Pozwala ona na stosowanie jednolitej, 7 proc. stawki podatku do całości transakcji.
 • Refundacja leków kosztem przedsiębiorców?

  Refundacja leków kosztem przedsiębiorców?

  Zdaniem Krajowej Izby Gospodarczej, projekt ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, przekazany do konsultacji społecznych budzi wiele wątpliwości. W projekcie brakuje m.in. uzasadnienia, że administracyjna regulacja zapewni większą dostępność produktów refundowanych dla pacjentów i zmniejszy wysokość ich dopłat.
 • Liverpool planuje transferową ofensywę

  Liverpool planuje transferową ofensywę

  Łowca talentów pracujący dla Liverpoolu, Jakob Friis-Hansen, zapowiada, że lada dzień rozpocznie poszukiwania zawodników, którzy w styczniu mogliby wzmocnić "The Reds". Duńczyk nie ma wątpliwości, że Liverpool sięgnie po graczy o uznanej w Europie marce.

Filmy - Wątpliwości (2)

 • Kopacz: Nie ulegam presji ws. szczepionek

  Jeśli dzisiaj minister zdrowia, który w pierwszej kolejności powinien dbać o bezpieczeństwo Polaków, mówi: "mam wątpliwości", to obowiązkiem ministra zdrowia jest przede wszystkim pozbyć się tych wątpliwości - mówiła w Przesłuchaniu RMF FM Ewa Kopacz.
 • Uzawodowienie armii nierealne?

  Rządowy plan profesjonalizacji armii w ciągu dwóch lat jest nierealny - mówił gość Kontrapunktu RMF FM i "Newsweeka" Aleksander Szczygło.