Warszawski Festiwal Filmowy

Artykuły - Warszawski Festiwal Filmowy (27)

 • 36. Warszawski Festiwal Filmowy od 9 października

  36. Warszawski Festiwal Filmowy od 9 października

  Już za miesiąc, 9 października 2020 r. rozpoczyna się 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, który jak zawsze potrwa 10 dni wypełnionych projekcjami, spotkaniami z twórcami i licznymi warsztatami oraz wydarzeniami towarzyszącymi.
 • Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się

  Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się

  Tegoroczna, 36. już edycja tej ważnej dla miłośników kina imprezy, została zaplanowana na dni od 9 do 18 października. I odbędzie się w tym terminie nawet w przypadku, jeśli w Warszawie zostanie ogłoszona strefa czerwona. Takie oświadczenie wydał dyrektor tego festiwalu, Stefan Laudyn.
 • Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się zgodnie z planem?

  Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się zgodnie z planem?

  "Do zobaczenia w październiku" - napisał w poniedziałek, 18 maja, w specjalnym liście Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nie ma w nim żadnych konkretów odnośnie tego, czy festiwal odbędzie się w planowanym terminie, czyli w dniach 9-18 października tego roku. Jest jednak nadzieja na to, że tak właśnie będzie.
 • Gruziński film "Shindisi" zwycięzcą Warszawskiego Festiwalu Filmowego

  Gruziński film "Shindisi" zwycięzcą Warszawskiego Festiwalu Filmowego

  Film "Shindisi" gruzińskiego reżysera Dito Tsintsadze otrzymał nagrodę główną - Warsaw Grand Prix - 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Wśród najlepszych tytułów znalazła się także "Kudłata historia" Homayouna Ghanizadeha. Werdykt ogłoszono w sobotę w Multikinie Złote Tarasy.
 • Warszawski Festiwal Filmowy: Bez tezy

  Warszawski Festiwal Filmowy: Bez tezy

  180 filmów z 63 krajów znalazło się w programie 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się od 11 do 20 października. Publiczność zobaczy m.in. "Malowanego ptaka" Vaclava Marhoula, którego światowa premiera odbyła się na festiwalu w Wenecji.
 • Rozpoczyna się 34. Warszawski Festiwal Filmowy

  Rozpoczyna się 34. Warszawski Festiwal Filmowy

  Pokazem francusko-izraelskiego "Tramwaju w Jerozolimie" Amosa Gitaia rozpocznie się w piątek, 12 października, 34. Warszawski Festiwal Filmowy. Łącznie podczas wydarzenia, które potrwa do 21 października, zostanie pokazanych 190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych.
 • Warszawski Festiwal Filmowy: 15 światowych premier

  Warszawski Festiwal Filmowy: 15 światowych premier

  190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych - zostanie pokazanych podczas tegorocznego 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 12-21 października. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt premier - światowych, europejskich i polskich.
 • 33. Warszawski Festiwal Filmowy oficjalnie rozpoczęty

  33. Warszawski Festiwal Filmowy oficjalnie rozpoczęty

  ​Świat artystyczny mimowolnie przeplata się ze światem polityki. Ten burzliwy związek jest możliwy za sprawą sztuki kompromisu - powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski przed premierą "Pewnego razu w listopadzie", filmu otwierającego 33. Warszawski Festiwal Filmowy.
 • Rozpoczyna się 33. Warszawski Festiwal Filmowy

  Rozpoczyna się 33. Warszawski Festiwal Filmowy

  ​Ponad 200 filmów - krótko i pełnometrażowych - będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającego się w piątek, 13 października, 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy wydarzenia, które potrwa do 22 października, zaplanowali ok. 70 premier - w tym nowego filmu Andrzeja Jakimowskiego.
 • ​Pokaz "Odysei" zakończył Warszawski Festiwal Filmowy

  ​Pokaz "Odysei" zakończył Warszawski Festiwal Filmowy

  ​Pokaz "Odysei", filmu o życiu Jacquesa-Yvesa Cousteau, jednego najsłynniejszych podróżników i badaczy mórz, zamknął 32. Warszawski Festiwal Filmowy. Gościem niedzielnej uroczystości w Multikinie-Złotych Tarasach był Lambert Wilson, odtwórca głównej roli.